Aktuality o letenkách a cestovaní

  7. decembra 2010Zmiernenie pravidiel povolených tekutín v príručnej batožine.

Európska komisia oznámila, že plánuje úplné zrušenie obmedzení ohľadom maximálnych povolených tekutín a to do roku 2013.

čítať ďalej
  3. decembra 2010Letecká doprava sa vracia do “normálu“, tvrdí IATA

Medzinárodná asociácia pre leteckú dopravu oznámila výsledky v medzinárodnej preprave k októbru 2010. Výsledky ukazujú nárast dopytu cestujúcich na 10,1% za rok, a 14,4% v medzinárodnej nákladnej doprave.

čítať ďalej
  25. novembra 2010Garuda sa pripája do aliancie leteckých spoločností - SkyTeam

Garuda Indonesia, vlajkový dopravca Indonézie podpísal v utorok 23.11.2010 dohodu o pristúpení k aliancii leteckých spoločností SkyTeam v roku 2012. Vstupom Garudy sa SkyTeam rozšíri o 30 nových destinácií v juhovýchodnej Á­zii.

čítať ďalej
  23. novembra 2010Nemecko potvrdzuje, že bomba v lietadle Air Berlin bola falošná

Minulý týždeň sa na lete spoločnosti Air Berlin z Namíbie do Nemecka našla medzi batožinou „bomba“. Dnes sa dozvedáme, že išlo o umelo nasadenú, neškodnú testovaciu „bombu“.

čítať ďalej
  22. novembra 2010Havajské aerolínie začínajú s novou linkou do Tokia

Havajské aerolínie začali prevádzkovať pravidelné priame lety medzi Honolulu a tokijským letiskom Haneda, čo predstavuje míľnik vo svojej expanzii na ázijské trhy. Inauguračný let z Honolulu bol slávnostne zahajený hudobným sprievodom havajskej kultúry.

čítať ďalej
  19. novembra 2010Letiskové skenery a ich vplyv na naše telo

Najnovšie štatistiky popredného amerického vedca dokazujú, že riziko smrti pri využívaní skenerov na letiskách je podobné riziku, že vás zasiahne bomba pri teroristickom ú­toku.

čítať ďalej
  19. novembra 2010Tikajúca "bomba" v lietadle Air Berlin

Namibijská polícia zachytila v stredu večer podozrenie na bombu v batožine na lete z Windhoek do Mníchova. V batožine, ktorá sa ukladá do podpalubia našli podozrivý objekt s rozbuškou a tikajúcimi hodinami. Nemecký úrad pre federálne zločiny (BKA) povedal, že zatiaľ nie je jasné, či objekt, ktorý našli počas nakladania batožiny do airbusu bol skutočne vznietená výbušnina.

čítať ďalej
  19. novembra 2010Náhradné motory pre flotilu A380

Veľkú pozornosť si v posledných týždňoch vyžiadala letecká spoločnosť Qantas. Dôvodom bolo núdzové pristátie lietadla typu A380 počas letu QF32 z dôvodu zlyhania motorov značky Rolls-Royce, ktorými tieto lietadlá disponujú.

čítať ďalej