Ceny leteniek

Ceny leteniek nadosah.sk
Ceny leteniek sa skladajú z viacerých častí. Medzi základné časti ceny leteniek by sme mohli zaradiť výšku cestovného, palivové príplatky a letiskové poplatky. Ceny leteniek sa menia aj v závislosti na sezóne a predajnosti. Letecké spoločnosti upravujú výšku všetkých poplatkov podľa aktuálneho dopytu po letenkách, cene paliva a rôznych iných faktorov. Cena cestovného môže byť až o 50% nižšia, pokiaľ si vyberiete letenky mimo sezónu.

Pri letenkách, ktoré sa dajú rezervovať bez platby na určitý čas platí, že cena je garantovaná iba v deň vytvorenia rezervácie. To znamená, že letecká spoločnosť môže zmeniť cenu letenky po polnoci dňa, kedy ste letenku rezervovali. Zmeny sa prejavia vo väčšine prípadoch smerom nahor. Po vystavení letenky sa zmeny vo výške letiskových poplatkoch na cestujúcich už neprenášajú. V minulosti však letecká spoločnosť Ryanair spätne požadovala od všetkých cestujúcich doplatok do letiskových poplatkov, ktoré zvýšili španielské letiská.

Porovnajte si ceny leteniek online

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka