Čarovné miesta naprieč svetom

 • Túžite zažiť pár nezabudnuteľných chvíľ na čarovnom mieste? Ak ste odpovedali áno, tak Vám prinášame odporúčania na 5 kúzelných miest, kde o čaro okamihu a zážitku bude istotne postarané. Toto sú miesta, do ktorých sa zamilujete hneď na prvýkrát. Objavte čaro týchto miest so svojimi blízkymi alebo priateľmi aj v tomto horúcom letnom počasí.

Lisse, Holandsko

Holandsko pohlad na mesto - nadosah.sk
 • Naplánujte si výlet do tohto voňavého, večne kvitnúceho mesta, ktoré leží južne od hlavného mesta, Amsterdam. Holandské mesto Lisse je kvetinový gigant, väčšinu jeho produkcie tvoria polia tulipánov, narcisov, rôzne kroviny a hyacinty. Hlavná sezóna je od marca do mája, kedy môžete vidieť viac ako osemsto druhov tulipánov a iných kvetov. Najvyhľadávanejšia sezóna je od 22. marca do 13. mája 2018, a to každý rok.
 • Tip od nás: Čerstvo narezané kvety vydržia síce len pár dní, no v Holandsku si môžete zakúpiť aj cibuľky týchto kvetov na miestnych trhoch. Vysaďte si ich doma do svojej záhrady alebo zasaďte do črepníka. Istotne rozžiaria každý priestor či okno.

Viedeň, Rakúsko

 • Navštívte tunajšie veľkolepé paláce ako sú: Hofburg, Schonbrun či Belvedere. Nakúpte si ručne fúkané sklo či rakúske ľudové oblečenie na Karntnerstrasse, prípadne vo vedľajších uličkách. Zastavte sa na jablkový závin alebo čokoládový koláčik v jednej z útulných kaviarní.
 • Tip od nás: Viedenský valčík sa prvýkrát objavil v 18. storočí a odvtedy je stále populárny párový tanec. Známe sú tu najmä tanečné školy, kde si môžete zakúpiť súkromnú hodinu venovanú priamo Vám.

Grenada, Karibik

 • Tropický ostrov v Karibiku je preplnený kokosovými plantážami a lemovaný bielymi pieskovými plážami. Karibský ostrov Grenada pestuje jedny z najlepších kakaových bôbov na svete. Určite sa zastavte poleňošiť aj na tunajšej pláži Grand Anse.
 • Tip od nás: Doprajte si rozmaznávajúci kakaový spa-wellness v miestnych kúpeľoch v hlavnom meste Saint George. Spa sa tu špecializuje hlavne na čokoládové a koreninové kúpele.

Kanárske ostrovy, La Palma

 • La Palma je domovom jedného z observatórii na severnej pologuli. Vo hvezdárni si môžete prezrieť galaxie, súhvezdia či planéty.
 • Tip od nás: Zažite romantickú noc pod hviezdami, ako bonus je pripravená ochutnávka miestneho vína. V meste Fuencaliente objavíte ako tunajšia miestna klíma ovplyvnila produkciu známeho vína v tomto regióne.

Údolie Rýna, Nemecko

nemeckovlajka_nadosah
 • Rieka Rýn je lemovaná pohoriami pokrytými vinohradami. Vydajte sa na dobrodružnú cestu cez stredné Porýnie, ktoré je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Medzi mestami Koblenz a Bingen sa nachádza viac ako štyridsať hradov v kompaktnej časti.
 • Tip od nás: Výlet loďou nikdy nesklame. Celodenné výlety sa pravidelne organizujú z mesta Koblenz. Vychutnajte si ich s pohárikom chutného vína v ruke spoločne so svojimi najbližšími a zažite tak neopakovateľné chvíle, ne ktoré budete ešte dlho spomínať.
 • Výber lokality, ktorá Vás najviac oslovila už prenecháme, samozrejme, na Vás. :) Dúfame, že ste sa Našimi tipmi nechali inšpirovať a prežijete zážitkami naplnený výlet či dovolenku s Vašimi blízkymi či priateľmi.