Cestovateľské trendy: kam ísť na dovolenku v roku 2017

Lov na čo najkrajšie zábery vhodné pre umiestenie na sociálne siete, krátke dovolenky a výlety po Slovensku. Toto je len zopár moderných trendov, ktoré sme pre vás zozbierali z našich najnovších zdrojov. Zdá sa, že hľadáme autentickejšie zážitky, ktoré sú mimo hlavných turistických destinácií. Preferujeme tiež krátke dovolenky a výlety počas predĺžených víkendov nehovoriac o neopísateľne populárnych miestach, ktoré jednoducho musíme zverejniť na rôznych sociálnych sieťach. Takže kde by ste mali stráviť tohoročnú dovolenku? Tu sú top destinácie, o ktorých si myslíme, že budú v móde tento rok.

Malta

Stará dobrá Malta zaznamenala nárast príletov až o 59% a tým sa zaradila na prvé miesto návštevnosti pre tento rok. Taký úspech zaznamenala vďaka krátkym a priamym letom a samozrejme nádherným plážam. Malta bola v podstate znovuobjavená ako zaujímavá dovolenková destinácia, a to vďaka novým boutique hotelom a populárnym barom pozdĺž pobrežia Valletty, ktoré sú známe vďaka rozvíjajúcej sa tanečnej scéne a tá je sústredená okolo najznámejšieho klubu na Malte, Paceville. V skutočnosti sú Maltské ostrovy jedna z najlepších hudobných destinácií, ktorá sa neustále vyvíja. Usporadúvajú sa tu medzinárodné podujatia zvučných mien ako napríklad festival Annie Mac's Lost and Found, ktorý nám prináša neočakávaný pojem ‚castle rave‘. Okrem skvelej hudobnej a tanečnej scény je Malta stále slávna vďaka fanúšikom seriálu Hry o tróny, ktorí neustále pokračujú v hľadaní miest, v ktorých sa seriál natáčal.

Asturias

Asturias je zatiaľ nie veľmi známe a málo navštevované kniežatstvo v severnom Španielsku. Je síce menej známe ako Costa del Sol, ale práve v tom spočíva jeho výhoda a schopnosť uniknúť davom. Ráno máte možnosť ísť na túru do národného parku Picos de Europa a poobede si môžete zaplávať v Kantábrijskom mori. Nie je divu, že záujem o lety do tejto destinácie vzrástol za posledný rok o 108%. Nádherné Alpské scenérie poskytujú vynikajúce podmienky pre zaujímavé fotografie, s ktorými sa budete môcť pochváliť na sociálnych sieťach. Milovníci španielskeho jedla a kultúry si tiež prídu na svoje. Všetky tieto krásy Španielska nájdete napríklad v meste Oviedo. Nevýhodou tohto miesta je však to, že keď širšia verejnosť objaví krásy tejto oblasti, tak už to nebude veľmi dlho taká nádherná, tajná destinácia.

Barbados

Barbados už nie je destinácia výhradne pre milionárov. V minulom roku sa z neho stala luxusná, ale cenovo dostupná destinácia. Ceny leteniek sú prijateľné a vďaka rezortom, ktoré ponúkajú služby all inclusive máte karibský raj na dosah. Čaro Barbadosu môžete nájsť aj v nočnom živote, napríklad v klube St Lawrence Gap. Navštívte Barbados v Júli a v Auguste a oslávte festival Crop Over, čo je vlastne žatva cukrovej trstiny v tradičnom Barbadoskom štýle, a to znamená tanec v uliciach na karnevalovú hudbu s pohárom rumu v ruke.

Cornwall

Veľká časť tohto nádherného regiónu stále čaká na to, aby bola objavená. Najviac si tu prídu na svoje turisti, ktorí majú záujem o útulné, rybárske dedinky a pláže v Karibskom štýle. Odkedy sa objavil na umeleckej scéne Tate St Ives je Cornwall oblasť umeleckých tradícií a žije v ňom rozsiahla komunita pracujúcich umelcov. V tejto oblasti sa tiež nachádza veľa nezávislých galérií, ktoré sú inšpirované druhom divokej krásy, ktorú nájdete vo veľkom množstve v okolí Bedruthan Steps a Bodmin Moor. Veľký význam má v Cornwalle gastronómia. Veľa známych kuchárov, ktorých je veľmi vzácne vidieť mimo Londýna, si tu založilo svoje reštaurácie, a to napríklad Rick Stein má v Pasatowe uznávanú reštauráciu morských špecialít.

Rumunsko

Rumunsko je domovom niektorých najzaujímavejších nepreskúmaných Európskych oblastí a cestovatelia sa tu môžu ľahko dostať mimo vychodené a frekventované cesty. V minulom roku vzrástol počet návštevníkov, ktorí chcú cestovať do menej známych destinácií ako napríklad Temešvár až o 76%. Nové letecké linky tiež urobili z Rumunska dobrú voľbu pre víkendový výlet. Farmárske statky tu poskytujú turistom ubytovanie a na dedinských trhoch ako napríklad Maramures majú turisti možnosť vidieť tradičné remeslá s vinárskymi a remeselnými výrobkami, ktoré sa tu zachovali po stáročia. Zatiaľ čo sem turisti prichádzajú kvôli obvyklým rekreačným činnostiam ako napríklad lyžovanie, jazda na koni a pešia turistika v nádhernom rumunskom prostredí, je to práve klopkanie konských kopýt, vozy zaparkované okolo polí na ktorých farmári ručne zbierajú obilie a robia z neho obrovské kopy pod úpätím snehom pokrytých Karpát, čo vytvára neopakovateľnú atmosféru tejto destinácie.

Okinawa

Návštevnosť tejto Japonskej destinácie v minulom roku stúpla o 44%. Japonsko nie je synonymom pre dovolenku pri mori, ale táto subtropická destinácia má všetko, čo by nebojácny cestovateľ mohol chcieť od dovolenky na ostrove, a to napríklad podmorské koralové záhrady, nádherné pobrežia a neuveriteľné jaskyne. Hotelové reťazce Hilton a Hayatt nedávno otvorili nové hotely v Okinawe a tým ukazujú cestu pre bežných turistov a snažia sa im tak toto vzdialené súostrovie sprístupniť. Pokiaľ sa rozhodnete si pobyt v Okinawe o trochu predĺžiť, môžete si počas zvyšných dní zlepšiť vaše zdravie. Domáci obyvatelia Okinawy sú známi svojim silným zmyslom pre komunitu, stravou založenou na rastlinnom pôvode, aktívnym životným štýlom a častým pobytom v prírode. Toto sú dôvody prečo sú tunajší obyvatelia známi dlhým a zdravým životom.