ČSA obnovuje svoje lety z Prahy

Po obnovení základných letov z Košíc do Prahy, sa môžu cestujúci tešiť aj na nové linky, ktoré spúšťa letecká spoločnosť ČSA z Prahy. S jedným prestupom tak bude možné dostať sa teraz do približne osemnástich európskych miest.
letisko Košice KSC


Od druhej polovice júla spoločnosť ČSA obnovuje pôvodné lety a to v súlade s bezpečnostnými podmienkami jednotlivých krajín. Medzi prvé obnovené lety patria lety z Prahy do Amsterdamu, Barcelony, Londýna či Paríža.
Pokiaľ ale potrebujete letieť do niektorej z európskych metropol, nemusíte cestovať až do Prahy. K viacerým linkám ČSA ponúka aj letecké spojenie s Košicami. Do Amsterdamu, Barcelony či Londýna sa tak konečne opäť dostanete za pár hodín.

Letenky, ktoré je možné aktuálne zakúpiť s prípojom z Košíc na najbližšie týždne:
 

  • Košice – Praha – Amsterdam odlety od 17.7.2020
  • Košice – Praha – Frankfurt odlety od 20.7.2020
  • Košice – Praha – Londýn odlety od 01.08.2020
  • Košice – Praha – Paríž odlety od 01.08.2020
  • Košice – Praha – Barcelona odlety od 06.08.2020

Letecká spoločnosť ČSA má v pláne pridať aj ďalšie priame letecké spojenia z Prahy, a to do miest Brusel, Budapešť, Bukurešť, Frankfurt, Göteborg, Helsinky, Keflavík, Kyjev, Madrid, Odesa, Rím, Štokholm či Varšava. Na jesenné termíny je možné rezervovať už aj lety do týchto miest.

Aj ČSA zaviedla hygienické opatrenia

Praha

V čase koronakrízy sa letecké spoločnosti snažia čo naviac ochrániť zdravie svojich zamestnancov a pasažierov. Pristúpili preto k zavedeniu nových hygienických opatrení. Výnimkou nieje ani ČSA. Na všetkých letoch a počas odbavovania sa je každý cestujúci povinný mať na sebe ochranné rúško na tvár, odporúčané sú aj ochranné rukavice. Povinné je tiež dodržiavanie bezpečnostných rozostupov v radoch a to najmenej 2 m. Platby za doplnkové služby v lietadle a občerstvenie sú aktuálne možné iba bezkontaktne platobnou kartou alebo mobilom. Platba v hotovosti nie je povolená.

Cestujúcim odporúčame pred odletom overiť si presné podmienky vstupu do krajiny, do ktorej cestujú. Niektoré krajiny totiž môžu vyžadovať špeciálne podmienky pre vstup na ich územie, ktoré je každý cestujúci povinný dodržať, v opačnom prípade mu môže byť zamietnutý prístup na palubu lietadla.