Dovolenka s deťmi v Tatrách

Cestovný ruch na Slovensku v posledných rokoch naberal na obrátkach, čo je vidieť aj na množstve atrakcií a zaujímavostí, ktoré neustále pribúdajú. Pokiaľ rozmýšľate, kde dovolenkovať tento rok s deťmi, mali by ste sa zamerať práve na naše Tatry. Tie sú okrem množstva turistických chodníkov a krásnej prírody plné zaujímavých atrakcií pre všetky vekové kategórie, kvalitných hotelov a penziónov.
popradske pleso
  • Naše Tatry môžeme radiť medzi základné veci, ktoré by mali vaše deti spoznať. Samozrejme, neznamená to, že ich teraz musíte ťahať po celodenných túrach a unaviť ich tak, že s vami nebudú chcieť ísť už nikam. Tatry sú krásne a pre deti lákavé. Treba ale vedieť, aké výlety si zvoliť a akú náročnosť.
  • Viacero turistických trás je v letnej sezóne pripravených aj na návštevu najmenších turistov. Vaše deti poteší napríklad diplom, ktorý dostanú po výstupe na Zamkovského cha­tu.

Pre staršie deti ale aj dospelých bude rozhodne zážitok zajazdiť si cestou späť z Hrebienka na horských kolobežkách alebo kárach.
 

  • Do pozornosti Vám dávame aj ďalšie turistické trasy, ktoré vaše deti očaria. Môžete sa s nimi vybrať na nenáročnú prechádzku na Popradské pleso, alebo zvoliť si trasu Tatranská Polianka – Sliezsky dom – a späť na ktorej ale treba rátať už s vyšším stúpaním.

Ako odmenu za odkráčané kilometre pre vaše deti okrem zábavných atrakcií, ktoré ponúka skoro každý hotel môžete využiť aj návštevu niektorej z miestnych atrakcií:

Člnkovanie na plese

strbske pleso
Vedeli ste, že člnkovanie na Štrbskom plese má 130 ročnú históriu? Aktuálne je tu k dispozícii 22 člnov, ktoré sú pristavené na novo vybudovanom móle. Člnkovanie po Štrbskom plese bude pre celú rodinu príjemným relaxom s nádhernými výhľadmi.

Lanový park

Vo Vysokých Tatrách nájdete hneď 2 lanové parky určené pre celé rodiny. Relax park jazierko v Tatranskej Lomnici a Veveričí park na Štrbskom plese ponúkajú množstvo prekážok nielen pre deti. Viacero adrenalínových prekážok poteší aj dospelých. Návšteva lanového parku bude nevšedným rodinným a adrenalínovým zážitkom pre vás aj vaše deti.

Bobová dráha

Horská dráha TatrabobTatranskej Lomnici je v prevádzke od roku 2004. Patrí medzi najlepšie tatranské adrenalínové atrakcie. Bobová dráha je určená pre deti od 5 rokov v sprievode dospelých. Deti staršie ako 10 rokov môžu boby riadiť aj samostatne.

Summer Tubing

Summer tubing na Hrebienku patrí medzi najobľúbenejšie letné atrakcie. Časovo a cenovo nenáročnú adrenalínovú zábavku si obľúbia všetky vekové kategórie. Príďte si vyskúšať jedinečnú jazdu v gumenom kolese na špeciálne upravenom tobogane.
lomnicky stit