Dovolenka v máji je tá najlepšia!

Dni v máji a na začiatku júna predstavujú ideálny čas pre strávenie dovolenky. Viete prečo?

pláž

V týchto dňoch naberajú slnečné lúče na intenzite, a tak lákajú prvých turistov aby si ich plnohodnotne užili. Nie všetci si to môžu dovoliť, nakoľko je školský rok ešte stále v plnom prúde a ani pracovné povinnosti neubúdajú. Ak však patríte k šťastlivcom, ktorým v májovej dovolenke nestojí nič v ceste – neváhajte!

V cestovaní existujú tri ročné obdobia. Je tu obdobie mimo sezóny, keď nechce cestovať nikto. Počasie je chladné, sychravé a nikoho neláka.

Sezóna je obdobie počas ktorého je všetko drahšie a ľudí na letiskách a plážach je najviac, keďže všetci si chcú užiť najteplejšie dni v roku.

Ak sa tejto tlačenici chcete vyhnúť, naplánujte si májovú dovolenku. Hotely a cestovné kancelárie sú už plne pripravené na svojich návštevníkov, ktorých nie je až tak veľa, a tak ľahko nájdete voľný hotel, ktorý sa vám páči. Mestá sú tiché a pláže pokojné. Aby ste si užili čo najlepšiu dovolenku vyhnite sa cestovaniu cez víkendy, keď sú lety drahšie. Ak môžete choďte čo najviac na juh až juhovýchod, aby vás v severnejších destináciách neprekvapili možné výkyvy počasia.

Cyprus, Kréta, Turecké pobrežie a Sicília sú výbornými voľbami. Egypt, Dubaj, Omán a Maroko už hádam netreba ani spomínať, keďže tu máte krásne počasie zaručené.

Ak vás to k moru neláka a radšej máte dovolenku spojenú s poznávaním mestských pamiatok, nespoliehajte sa na voľné hotely a málo ľudí ako pri mori. Obsadenosť v tomto období je tu totiž niekedy vyššia ako v mesiacoch júl a august.

Na našej stránke akciové pobyty vám ponúkame ručne vyberané dovolenkové balíčky, ktoré denne pre vás vyberajú naši konzultanti. Kombinujeme pre vás akciové letenky a ubytovanie v preverených hoteloch, ktoré ponúkajú kvalitné služby a výhodnú polohu za výhodné ceny. Tieto akciové balíčky dovoleniek neustále aktualizujeme a kontrolujeme, aby sme vám prinášali iba aktuálne pobyty. Sme pripravení vám nakombinovať dovolenku presne podľa vašich želaní, preto ak vám nevyhovujú naše termíny dovoleniek, využite možnosť prípravy individuálnej ponuky, ktorú nájdete v procese rezervácie akciového pobytu.

Ak sa už mora neviete dočkať, nečakajte a užite si letnú dovolenku medzi prvými!