Dovolenkový raj na Zanzibare

  • Zanzibar je ostrov nachádzajúci sa pri východnom pobreží Tanzánie. Zanzibar ponúka dokonalý zážitok ako ostrov v Indickom oceáne s očarujúcou históriou a nádhernými plážami.
Zanzibar_domy
  • Vďaka tropickej klíme má Zanzibar relatívne stabilné počasie. Obdobie dažďov pripadá na mesiace október až január a marec až máj. Na Zanzibare sú však typické skôr krátke dažde zvyčajne popoludní, po ktorých je znova krásne počasie. Počas letných mesiacov priemerné teploty mierne klesnú na 24 – 25 °C, od októbra do apríla stúpnu na 27 – 28 °C, často nad 30 °C. Teplota mora je príjemná a často dosahuje až 30 °C.
Zanzibar
  • Občania SR dostanú víza po prílete priamo na letisku. Žiadosť sa dá vyplniť priamo na letisku alebo sa dá vyplniť online, vytlačiť a len predložiť na letisku. Poplatok za víza je 50 USD. Vakcinácia proti žltej zimnici sa vyžaduje iba v prípade, že prestupujete v africkej krajine s jej výskytom a prestup, resp. pobyt je dlhší ako 12 hodín. Na Zanzibare je oficiálnou menou tanzánijský šiling, ale veľakrát akceptujú aj americké doláre, horšie je to už s platobnými kartami, ktorými sa platiť zriedkavejšie.
Zanzibar_lode
  • Hlavným mestom je rovnomenný Zanzibar. Staršia a historická časť mesta sa nazýva Stone Town. Mestská architektúra odzrkadľuje najmä swahilskú kultúru, no obsahuje aj arabské, perzské, indické a európske prvky. V meste sa nachádza mnoho moslimských mešít, palácov, historických budov a domov. Okrem historických budov sa oplatí navštíviť aj miestny trh, ktorý patrí medzi tie najväčšie a najživšie trhoviská pod holým nebom.
Zanzibar_mólo
  • Ostrov ohúri hlavne bielymi piesočnatými plážami, ktoré svojou konzistenciou pripomínajú práškový cukor. Zanzibar je vynikajúcim miestom aj na šnorchlovanie a potápanie. Medzi najznámejšie pláže patria Nungwi, Kendwa, Pwani Mchangani, Pongwe, Matemwe, Kiwengwa, Paje a Jambiani. Prírodné morské akvárium nájdete na severe ostrova na pláži Nungwi. Pozorovať môžete vyše 500 druhov vzácnych druohov morských rastlín, koralov a živočíchov, vrátane korytnačiek, žralokov a exotických rybyčiek z celého Indického oceánu. Príjmy z turizmu pomáhajú financovať záchranné aktivity vzácnych druhov korytnačiek.
Zanzibar_pláž
  • Zanzibar je prezývaný aj ostrov korenín, pretože v minulosti to bola zastávka obchodníkov s korením. Dnes je Zanzibar miestom, kde sa produkujú mnohé koreniny. Dokonca môžete navšíviť aj miestne farmy, kde miestni obyvatelia predstavia jednotlivé druhy korenín ako aníz, čierne korenie, klinčeky, muškátový oriešok, zázvor, ich pestovanie a zber. Mnohé z týchto exkurzii sú spojené aj s ochutnávkou nielen týchto korenín, ale aj rôzneho exotického ovocia.
Zanzibar_východ_slnka
  • Exotické a obrovské stromy nájdete v Národnom parku Jozani Chwaka. Ešte zaujímavejšie sú opičky nazývané gueréza, ktoré žijú iba na Zanzibare. Tieto opice sú plné života a voľne sa potulujú po celom lese. Nájdete ich však aj v obytných oblasttiach blízko národného narku a sú extrémne fotogenické. Okrem nich sa v národnom parku vyskytujú ďalšie druhy opíc, maličké antilopy, viac než 50 druhov motýľov, vyše 40 druhov vtákov a iné.
Zanzibar_gueréza
  • Na juhu ostrova nájdete rybársku dedinu Kizimkazi. Z Kizimkazi sa organizuje mnoho plavieb, s účelom pozorovania delfínov. Mnohí majú to šťastie dokonca plávať blízko nich.

Pozrite si našu ponuku letov do Zanzibaru za akciové ceny