Emirates obnoví lety z Prahy

Spojené arabské Emiráty otvorili hranice pre turistov už minulý týždeň. Otvorenie hraníc využili hneď aj letecké spoločnosti na obnovenie časti svojich letov. Najznámejšia arabská letecká spoločnosť Emirates obnovuje postupne veľkú časť svojich letov, medzi nimi aj obľúbené lety z Prahy do Dubaja.

emirates airbus


Od 2.8.2020 sa bude opäť lietať na pravidelnej linke Praha – Dubaj DXB a to až trikrát do týždňa.

Časy odletov ostali nezmenené:

  • odlet z Prahy o 15:55 – prílet do Dubaja 23:50
  • odlet z Dubaja o 08:35 – prílet do Prahy 13:00

Do Dubaja sa cestujúci dostanú iba po splnení a dodržaní prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení. Bez testu na COVID- 19 sa do Emirátov nechystajte. Na vstup do krajiny je potrebné preukázať sa negatívnym výsledkom testu, ktorý nesmie byť starší ako 96 hodín. V prípade, že nemáte možnosť si ho spraviť ešte doma, testovacie stredisko je zriadené aj priamo na letisku v Prahe. Odporúčame vám v takom prípade prísť na letisko aspoň 15 hodín dopredu.
Ďalšou podmienkou je, že každý cestujúci sa musí pri vstupe do krajiny preukázať platným cestovným poistením na celú dobu pobytu.
emirates lietadla


Na palube všetkých letov Emirates sa personál stará o hygienu a dodržiavanie opatrení počas celého letu. Každý cestujúci dostane pri nástupe základný balíček s ochrannými pomôckami, medzi ktoré patrí napríklad ochranné rúško či dezinfekcia. Vzduch na palube lietadla je každé 2 –3 minúty čistený špeciálnymi HEPA filtrami. Telesnú teplotu cestujúcich merajú termokamery už počas pohybu po letiskách, aby mohli rýchlejšie odhaliť potencionálne nakazených cestujúcich.

Okrem Prahy je možné zakúpiť si letenky do Dubaja so spoločnosťou Emirates už aj z Viedne. Lety z Viedne premávajú pravidelne už aj v týchto dňoch.