Exotický Koh Samui

  • Koh Samui je skutočný dovolenkový raj. Jedinečnosť a magickú atmosféru mu dodávajú hory, tropické lesy, množstvo kokosových paliem, biele pláže a krištáľovo čistá tyrkysová voda. Druhý najväčší ostrov Thajska sa nachádza cca hodinku letu z Bangkoku, odkiaľ sú pravidelné lety na ostrov.
Koh Samui Palmy
  • Koh Samui má tropickú klímu, ktorá zabezpečuje stabilnú teplotu počas celého roka. Teplota sa na Koh Samui pohybuje okolo 30 °C, príp. viac počas celého roka. Klíma sa mierne odlišuje od tej, ktorú má zvyšok Thajska. Monzúny sa na Koh Samui vyskytujú práve v období, kedy si zvyšok krajiny užíva sucho. Monzúny sú typické od októbra do decembra a najsuchšími mesiacmi sú január až marec.
Koh Samui východ slnka
  • Thajská kuchyňa je vynikajúca, preto sa nebojte ochutnať miestne špeciality. Môžete si dať jedlo zo street-food stánku alebo špičkovej reštaurácie. Dominujú hlavne morské plody. Koh Samui je známe pre svoje kokosy, preto si nenechajte ujsť nejakú z miestnych kokosových pochúťok.
Koh Samui lode
  • Koh Samui je priam posiate krásnymi plážami. Preto si dajte za cieľ ich navštíviť čo najviac, hoci aj každý deň inú. Medzi najkrajšie pláže na ostrove patria Chaweng, Lamai, Choeng Mon, Thongtakian, Maenam, Lipa Noi, Bophut, Silavadee, Kamalaya, Banyan Tree Samui a Coral Cove.
Koh Samui palmy a pláž
  • Na ostrove sa nachádza aj mnoho zvieracích fariem. Tieto farmy sú plné exotických zvierat. Napr. na hadej farme nájdete až 170 druhov hadov, z ktorých je 50 jedovatých. Okrem hadej farmy tu nájdete aj krokodíliu, pavúčiu a motýliu farmu. Ak sa týchto zvierat bojíte, navštívte radšej jednu zo záhrad alebo parkov, ktoré sa nachádzajú po celom ostrove. Tropická džungľa na ostrove je popretkávaná cestičkami až na vrcholky hôr, kde objavíte jednoduché drevené reštaurácie s fascinujúcimi výhľadmi na ostrov a oceán. Džungľa ukrýva niekoľko vodopádov, z ktorých sú najkrajšie NamuangHin Lad. Do džungle sa môžete vybrať aj so sprievodcom. Okrem prírodných aktrakcií nájdete v džungli aj Samui Canopy Adventures, kde si môžete vyskúšať lanovú dráhu uprostred džungle. Prírodnou kuriozitou ostrova sú skaly Hin Ta a Hin Yai, ktoré svojim tvarom pripomínajú pohlavné orgány.
James Bond Island
  • Koh Samui nezaostáva ani po kultúrnej stránke. Obrovská socha budhu a chrámový komplex Wat Phra Yai, nachádzajúce sa na malom ostrovčeku, lákajú mnohých turistov. Nezaostáva však ani socha boha Shivu a chrámový komplex Wat Plai Laem obkolesený jazerom plným rýb a korytnačiek. Kuriozitou je chrám Wat Khunaram s mumifikovaným mníchom. Pri návšteve chrámov sa nezabudnite vhodne obliecť, pre miestnych sú to totiž posvätné miesta. Je vhodné mať zahalené ramená a kolená. Asi 32 km od Koh Samui sa nachádza Národný park Ang Thong. Tento národný park tvorí viac než 40 ostrovov. Z Koh Samui sa sem organizujú pravidelné celodenné výlete loďou, v ktorých je zväčša zahrnutý aj obed. Šnorchlovanie, potápanie, kayaking alebo jednoducho oddychovanie sú len hŕstka toho, čo môžete robiť v Ang Thong. Ďalší neďaleký ostrov Koh Tao je rajom pre potápačov. Okrem korálových útesov a množstva korytnačiek však ponúka aj úžasné výhľady a miesta na prechádzky.