Kam na last minute?

  • Ak v tomto roku potrebujete lacnú slnečnú dovolenku, pozrite sa na naše tipy na dlhodobé aj krátkodobé dovolenky na pláži. Povieme Vám kam ísť, čo rozhodne vidieť, top atrakcie destinácií a k tomu aj odporúčania na tie najkrajšie pláže.
dovolenka s deťmi
dovolenka 2014 nadosah
moretunis

Algarve, Portugalsko

  • V regióne južného Portugalska, v regióne Algarve budete plávať v Atlantickom oceáne. Pláž vo Fare je dostatočne veľká, takže miesto pre Vás sa určite nájde, dokonca aj v čase letných prázdnin. Ďalším miestom, na ktorom sa zastavte je Albufeira. Je to malá rybárska dedina. Najpopulárnejšia pláž je Praia dos Pescadores vedľa starého mesta Albufeira. Určite si zadovážte niekoľko pútavých suvenírov. Najlepší spôsob ako preskúmať Algarve je pravdepodobne autom. Menšie pláže sú: Praia do Lourenco, Praia de Galé, ktoré sa nachádza 10 minút jazdy od centra. Rio Formosa, krásny pobrežný park pozostávajúci z lagúny, niekoľkých ostrovov a dvoch polostrovov. Tu sa naskytne príležitosť pozorovať voľne žijúce živočíchy, či už je to vzácny plameniak, morské koníky alebo chameleón.

Pula, Chorvátsko

  • Bezprostredné prostredie okolo mesta Pula má väčšinou skalnaté a kamienkové pláže. Ak hľadáte piesočné miesto skúste pláž Bijeca – 10 kilometrov juhovýchodne od centra mesta Pula. Ak hľadáte lacnú slnečnú dovolenku v zahraničí, tak Chorvátsko je tá správna voľba. Horúce leto, množstvo pobreží a ostrovov posiate pozdĺž istrijského a dalmacíjskeho pobrežia robí z neho ideálnu alternatívu k známym letným destináciám. Zastavte sa v Pule, malom mestečku, ale dobre známom na vrchole Istrijského polostrova. Má veľký prístav s možnosťou na cykloturistiku, pešiu turistiku. V júly sa koná v Pule známy filmový festival. Premantura je obľúbené miesto pre potápačov a horských cyklistov. Permantura je vzdialená od Puly len 8 kilometrov.
more v Chorvátsku

Da Nang, Vietnam

  • My Khe je obľúbená pláž miestnych obyvateľov. Ak ste energický typ, tak na tejto pláži je k dispozícii kite surfing a volejbal. Navštívte krásne riečne mesto Hoi An, ktoré sa nachádza 45 minút taxíkom od Da Nang. Hoi An je zapísané v UNESCU, ktoré sa preslávilo svojim jedlom a výrobou oblekov na mieru. Da Nang je pravdepodobne najobľúbenejším pobrežným letoviskom a je to tretie najväčšie mesto v krajine, hoci nie je až tak chaotické ako hlavné mesto, Hanoj. Keď už sem svojimi potulkami zablúdite, určite zakotvite v jednej z reštaurácii, ktoré ponúkajú morské plody na ulici Pharm Van Dong.
Vietnam - nadosah.sk
more_nadosah

Sharm el Sheikh, Egypt

  • Najlepšia tunajšia atrakcia? Zvoľte si prehliadku so zastávkou v kláštore sv. Kataríny na hore Sinaj, a zažijete nezabudnuteľný výstup na túto slávnu horu, kde Mojžiš dostal Desatoro Božích prikázaní. Kúzlo tejto destinácie je v tom, že sa môže pochváliť horúcim slnečným žiarením počas celého roka, pričom teploty sa pohybujú od mája do októbra okolo 30° C. Môžete letieť rovno do Sharm el Sheikhu, čo z neho robí jednoduchú voľbu pre lacnú dovolenku v zahraničí. Na ’ama Bay priťahuje najväčší počet turistov, s jeho klubmi, kaviarňami a obchodmi a je obľúbeným rekreačným strediskom pre potápačov a milovníkov slnka.

Ibiza, Španielsko

  • Malý ostrov v Baleárach má svoju veľkú reputáciu. Rodiny, ktoré hľadajú lacné dovolenky na pláži na Ibize, by mali vyskúšať Cala d’ Hort, plážové mesto v západnej časti ostrova, kde miestni obyvatelia trávia čas. Najlepšia atrakcia? Nenechajte si ujsť D’alt Villa alebo opevnenú hornú časť mesta Ibiza, kompletnú s katedrálou, hradom, bývalým kláštorom. Ibiza je taktiež preslávená svojimi klubmi a večernými plážovými večierkami. Ostrov je od júla do septembra letné prázdninové miesto pre absolventov škôl. Tichšie letovisko je Santa Eulalia. Vychutnajte si rafinovanú a pokojnú atmosféru a oddýchnite si tu. Menej davu na Ibize a lacnejšie lety očakávajte v septembri, keď sa pomaly ukončuje letná sezóna.

Nice, Francúzsko

  • Choďte po pobreží do Antibes alebo Cannes ak hľadáte hladký biely piesok. Francúzsko je preslávené svojimi vínami. Keď už budete v Nice, urobte si výlet do vinice Chateau de Bellet a dozviete sa viac o vinárskom procese. Nice je mestom, kde neminiete celý svoj majetok. Ak nechcete zaťažovať svoj rozpočet, nakúpte si potraviny na niektorom z denných trhov v meste. K miestnym špecialitám rozhodne patrí šalát Nicoise (tuniakový šalát). Odskočte si do umeleckej galérie v Nice, ktorá je venovaná aj dielam Marca Chagalla a Henrimho Matisseho.
Nice, Francuzsko - Nadosah.sk

Malaga, Španielsko

  • TOP atrakcia v Malage? Preskúmajte Alcabazu, maurský hrad postavený v 11. storočí alebo Castillo de Gibralfaro, ktorý je umiestnený na kopci s krásnym výhľadom na mesto. Južné Španielska je zastávkou pre lacné letné prázdniny. Priemerné letné teploty v tomto pobrežnom letovisku sú v rozmedzí od 23° C do 26° C. Vychutnajte si obed a po obede sa plavte na jachte v lákavom prístave. Požičajte si auto a vyrazte do očarujúcej horskej zátoky Marbella, 5 hodín vzdialenej od Malagy.
Malaga_nadosah
Malaga_kostol_nadosah
  • Veríme, že naše odporúčania na výhodné last minute destinácie využijete a že boli pre Vás užitočnou pomocou pri rozhodovaní kam tento rok. Prajeme Vám príjemnú dovolenku s cestovnou kanceláriou NADOSAH.