Kam na výlet za teplom?

  • Aj napriek tomu, že už máme február, mnohým z nás už chýba slnko, teplo, more. Neviete kam sa vybrať za troškou tepla a popritom spoznať aj niečo nové? Nevadí, vybrali sme pre vás niekoľko „najhorúcejších“ destinácií tejto zimy, kam sa určite oplatí ísť zohriať.

Maroko

Cassablanca_nadosah
Maroko_nadosah
Tento severoafrický pobrežný štát, ktorý delí od Európy iba Gibraltársky prieliv je čím ďalej tým viac turistami obľúbený a vyhľadávaný. Na svoje si tu prídu nielen tí, ktorí milujú pláže, ale aj nadšenci histórie či turistiky. Nájdeme tu nielen množstvo nádherných pláží, ale na západe krajiny aj pohorie Atlas a tí odvážnejší môžu na juhu krajiny navštíviť Saharu. Vďaka svojej blízkosti k Európe je Maroko bezpečnou a lacnou turistickou destináciou. Okrem plážového ničnerobenia určite stojí za to aj návšteva historických pamiatok či Archeologického múzea v Rabate, Marakéš, Agadir alebo mesto Fez a jeho mestské hradby zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Medzi obľúbené výlety patria návštevy tradičných trhov souqs, kúpeľov hammam, púštne safari, pieskové kúpele či návšteva pobrežného mesta Casablanca.

Lisabon, Portugalsko

Lisabon_noc_nadosah
Lisabon_nadosah
Lisabon je nielen hlavným, ale aj najväčším mestom Portugalska. Mnohí ho nazývajú mesto moreplavcov, európske San Francisco či mesto na siedmych kopcoch. Vďaka svojej skvelej polohe v ňom môžete stráviť nielen príjemný predĺžený víkend plný spoznávania rôznych jeho zákutí či zaujímavostí, ale napríklad aj deň leňošenia na jednej z mnohých pláží. Najviac je však vyhľadávaný práve tými turistami, ktorí milujú rušný život, rôzne kluby či bary. Dominantou mesta je biela kupola Veľkej katedrály, Most Vasca da Gamu, či tradičné kachličky azulejo, ktoré zdobia takmer každú stavbu v meste. Ak sa vyberiete do Lisabonu, nevynechajte aj prehliadku Sochy Krista, ktorá sa veľmi podobá na tú z Rio de Janeira, je však nižšia či najväčšieho oceanária v Európe.

Malta

Malta_pristav_nadosah
Malta_nadosah

Čoraz viac vyhľadávanou destináciou je aj Malta, ostrovný štát južne od Sicílie. Pre rok 2018 bolo jej hlavné mesto Valletta vyhlásené Európskym hlavným mestom kultúry. Keďže Maltu navštívi ročne približne 1,6 milióna turistov, nájdete tam množstvo kvalitných dovolenkových rezortov či skvelých hotelov. Aj napriek tomu, že väčšina pobrežia je sklanatá, nájdete tam nielen modré lagúny, ale aj pláže s červeným či zlatým pieskom. Pre tých z vás, ktorí sa radšej túlate uličkami zaujímavých miest odporúčame návštevu hlavného mesta. Vďaka tomu, že vo Vallette je množstvo historických pamiatok, je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO. Najviac vyhľadávanými pamiatkami sú katedrála St. John's Co Cathedral či Palác veľmajstrov, kde je dnes sídlo parlamentu i prezidenta. Určite nevynechajte návštevu miestnych trhov, kde vás určite nadchne majstrovstvo miestnych čipkárov a košikárov.

Malaga, Španielsko

Malaga_kostol_nadosah
Malaga_nadosah
Mali ste už príležitosť navštíviť Andalúziu? Nie? Tak v takomto prípade vám odporúčame sa tam čo najskôr vybrať. Malaga, hlavné mesto Andalúzie v Španielsku leží na krásnom pobreží Costa Del Sol, v jednej z najobľúbenejších španielskych destinácií. Mesto je nielen gastronomické a kultúrne centrum regiónu, ale vďaka svojej vynikajúcej polohe a medzinárodnému letisku aj jedným z najvýznamnejších turistických miest v Španielsku. Z Malagy je to na skok ku Gibraltárskemu prielivu, najjužnejšiemu cípu Európy a od Afriky je vzdialená iba 130 kilometrov. Toto krásne historické mesto patrí medzi jedno z najstarších na svete, jeho história siaha približne 2700 rokov do minulosti. Jednou z najobľúbenejších atrakcií v meste je Museo Picasso Malaga, Rímske divadlo Malaga či hrad Gibralfaro spojený so starým moslimským palácom Alcazaba, Kostol Santiago či Anglikánsky cintorín. Ak sa miestnych spýtate, odkiaľ je najkrajší výhľad na mesto, určite vám budú odporúčať prechádzku na kopec Gibralfaro.