Lufthansa Group obnovuje svoje lety

Spoločnosť Lufthansa Group predstavila zmeny v letovom poriadku. Od začiatku júna plánujú opäť začať lietať do viac ako 106 destinácií po celom svete. Spoločnosti Lufthansa, Swiss Airlines a Eurowings pridajú do svojho letového poriadku ďalšie destinácie už počas letnej sezóny.
lufthansa

Nové lety sú už dnes dostupné aj v našom rezervačnom systéme.
 

Do konca júna plánujú tieto spoločnosti obnoviť viac ako 18000 spiatočných letov týždenne do viac ako 130 destinácií na celom svete.
 

Spoločnosť Lufthansa Group sa obnovou letov snaží prispieť k revitalizácii cestovného ruchu a leteckej dopravy vo svete. Uvedomujú si potrebu cestovania ľudí za rekreáciu a prácou. Prvé výrazné zvýšenie dostupnosti letov pocítia cestujúci hlavne v rámci európskych letov a to napríklad posilnením liniek medzi európskymi mestami z Viedne, Mníchova, Frankfurtu či Prahy.
 

Všetky lety budú s výraznými bezpečnostnými a hygienickými opatreniami, aby zabránili šíreniu koronavírusu medzi cestujúcimi.
socha slobody new york- nadosah.sk

Na obnovu diaľkových letov sa výrazne pripravuje švajčiarska spoločnosť Swiss airlines, ktorá plánuje obnoviť diaľkové lety z Zurichu do New Yorku, Chicaga, Bangkoku, Tokya či Johannesburgu.

Letecká spoločnosť Eurowings sa začala zameriavať na sprístupnenie európskych letovísk cestujúcim. Od polovice júna plánuje rozšíriť ponuku letov z Nemecka na Mallorku, do Grécka, Chorvátska či Portugalska. 


Letecká spoločnosť Austrian Airlines, ktorá taktiež patrí do tejto skupiny sa rozhodla nechať svoje lety pozastavené do 7. júna.
eurowings

Cestujúci by ale mali brať na vedomie, že na letiskách ich teraz budú čakať oveľa väčšie obmedzenia a kontroly ako doteraz. Letecké spoločnosti ako aj letiská budú dbať na dodržiavanie všetkých hygienických a bezpečnostných predpisov.
Každý cestujúci by si mal pred cestou overiť, či krajina, do ktorej plánuje cestovať nepožaduje napríklad aj negatívny test na COVID –19, prípadne či nebude musieť isť po pristátí hneď do 14– násť dňovej karantény.