Málo objavené letné plážové dovolenky

 • Niektoré z vybraných destinácií sa nachádzajú vo vzdialených krajinách, akými sú: Japonsko či Malajzia, zatiaľčo iné sú trocha bližšie k Vášmu domovu. Tu je výber alternatívnych dovoleniek, ktoré nás pre leto 2018 najviac oslovili:
palmy, pláž

Queens, New York, US

 • Pláže v NY sú často podceňované. Jedna z našich najobľúbenejších pláží je rozhodne Rockaway Beach v Queens. Miestni obyvatelia tu prichádzajú kvôli skvelému surfovaniu a úžasnej atmosfére. Vo veľkom jablku sa rozhodne nudiť nebudete.

Macau

 • Macau je autonómna oblasť na južnom pobreží Číny. Dostať sa tam nie je problém. Je to len 30 minút plavby trajektom z Honkongu. Jeho pláže sú opustené a lemované palmami. Jedným z obľúbených miest tuna je Cheoc Van Beach, ktorá má skvelé vybavenie. K dispozícii je aj vonkajší bazén, ak sa nechcete brodiť s morskými vlnami.

Cheung Chau, Hong Kong

 • Honkong je tvorený viac ako 200 ostrovmi, takže nie je prekvapujúce, že sa tu nachádzajú skvelé pláže. Neexistuje tu ani motorizovaná premávka, takže je to skvelé miesto na útek z ruchu veľkomesta, akým Honkong rozhodne je. Navrhujeme prechádzku po Sai Tai Road, ktorá smeruje na juh od móla.
Hong Kong pohľad na mesto

Iki, Japonsko

 • Japonské pláže sú často prehliadané, ale sú jedny z najkrajších v Ázii. Na ostrove Iki sú pláže ľahko dostupné z Nagasaki. Ostrovné pláže sú pokrývané nádhernými skalnými útvarmi. Našimi obľúbenými sú: Saruiwa, Monkey Rock, ktorý sa nachádza na západnom okraji ostrova a pripomína svojim tvarom sediacu opicu.

Arran, Škótsko

 • Arran je siedmy najväčší škótsky ostrov. Najpozoruhodnejšia časť ostrova sa nachádza v blízkosti mesta Kildonan, kde sa podľa nás nachádzajú najkrajšie pláže v Škótsku. K dispozícii je kemping, takže je to skvelá voľba pre lacnú dovolenku v Británii. Taktiež tu máte príležitosť pozorovať voľne žijúcu zver.

Manama, Bahrain

 • Táto 600-metrová piesočná pláž je skvelou destináciou pre slnečnú dovolenku. Bahrain je okrem iného skvelé miesto na potápanie. Bonus? Miestne zákony uvádzajú, že ak objavíte v mori perlu, už je Vaša.

The Gili, Indonézia

 • Ďalšou skvelou voľbou sú 3 ostrovy Gili: Gili Trawangan, Gili Meno, Gili Air, ktoré sú ľahko dostupné z pevniny. Na každom z nich sú krásne pláže a mnoho voľne žijúcich živočíchov. Takisto je k dispozícii lacné ubytovanie na plážach, od roztomilých plážových domčekov až po luxusné vily.
Bali Indonezia - nadosah.sk

Perhentian, Malajzia

 • Nachádzajú sa tu 2 ostrovy: Perhentian Besar, Perhentian Kecil. Nájdete tu najlacnejšie plážové ubytovanie v Ázii, fantastické potápanie a nádherné pláže. Prístup k Perhentianským ostrovom je jednoduchý – nasadnete na trajekt z Kuala Terengganu alebo Kota Bharu. Obe destinácie sú obsluhované letmi z Kuala Lumpur.

Cayo Costa State Park, Fort Myers, US

 • Táto krásna lokalita robí skvelú alternatívnu plážovú destináciu na populárnej Floride. Dostanete sa tam jednoducho trajektom z Pinelandu, na západ od Fort Myers.

Ryde, Wight, Spojené Kráľovstvo

 • Niektoré z TOP pláži Veľkej Británie nájdete na ostrove Wight. Skrytým klenotom je pláž Appley, o ktorej vedia doteraz len miestni obyvatelia.
pláž
pláž
 • Výber miest na letnú plážovú dovolenku je široký. Prajeme Vám, aby ste siahli po správnej destinácii ušitej priamo pre Vás.