Na dovolenku už aj z Košíc

Napriek pandémii koronavírusu a výraznému obmedzeniu letov a hlavne zájazdov zo Slovenska sa zdá, že svitá na lepšie časy. Spomedzi slovenských letísk sa doteraz v sezóne 2020 lietalo iba z Bratislavy do dovolenkových destinácií ako Grécko, Cyprus a najnovšie aj Chorvátsko. K týmto letom sa od 28.7. pridalo už aj letisko Košice. Aktuálne je ale možné letieť iba na Cyprus.
cyprus pláž


Letecká spoločnosť Air Explore spustila prvé charterové lety z Košíc na Cyprus. Prvý let bol v utorok 28.7.2020, kedy letecká spoločnosť úspešne dopravila 176 cestujúcich na vytúženú dovolenku z Košíc na Cyprus. Lety z Košíc na južnú stranu Cypru sú plánované počas augusta a septembra 2020. Na týchto letoch bude nasadené lietadlo Boeing 737–800 s kapacitou­ 189 sedadiel. Celkovo bude do konca letnej sezóny vypravených z Košíc do Larnaky 9 letov.
Každý cestujúci, ktorý sa rozhodne zakúpiť si dovolenku na Cyprus, musí 24 hodín pred odletom vyplniť formulár, bez ktorého mu vstup do krajiny nebude umožnený, prípadne bude musieť zaplatiť pokutu 300 eur. Formulár je možné nájsť na tejto oficiálnej stránke https://cyprusflightpass.gov.cy/.

Samozrejmosťou počas celého odbavovania sa na letisku a celého letu je dodržiavanie prísnych hygienických opatrení. Každý cestujúci je povinný používať ochranné rúško na tvár a dezinfekciu na ruky, ktorá je rozmiestnená na všetkých dôležitých bodoch letiska. Povinné je tiež dodržiavanie bezpečnostných rozostupov od ostatných cestujúcich.

Aktuálne sú povolené a dostupné zájazdy na južnú stranu Cypru.

Pozrite si TOP ponuky s odletom z Košíc

  • Tsokkos Protaras Beach 4* hotel v letovisku Protaras už od 941 eur so službami All inclusive na 8 dní: Všetky termíny TU.
hotel cyprus
  • The Dome Beach Hotel & Resort 4* hotel v letovisku Ayia Napa už od 999 eur so službami All inclusive na 8 dní: Všetky termíny TU
The Dome Beach Hotel & Resort
  • St. Raphael Resort 5* hotel v letovisku Limassol už od 1038 eur so službami All inclusive na 8 dní: Všetky termíny TU
St. Raphael Resort
  • Constantinos The Great Beach 5* hotel v letovisku Protaras už od 1078 eur so službami All inclusive na 8 dní: Všetky termíny TU
constantin beach cyprus