NAJ prázdninové destinácie v Španielsku

spanielsko_nadosah

Calpe

  • Keď cestujete Valenciou a pokračujete ďalej na pobrežie Alicante, stretnete sa s mestom Calpe. V okolí sa nachádza park Las Salinas, kde môžete pozorovať ružové plameniaky a El Penon.

Es Pujols

  • Es Pujols je malé letovisko s niekoľkými miestami na pobyt, plážami s bielym pieskom a lagúnou so slanou vodou, ktorá sa ukrýva v tejto zátoke. Prázdniny sú určené primárne na oddych, nočný život a pozorovanie západu slnka.

Altea

  • Altea je malé mesto s bielymi múrmi a uličkami s tradičnými tapas barmi a reštauráciami. Príďte sem na víkend za dobrým jedlom a plážovým relaxom. Sierra Helada a Fuentes del Algar sú ideálne pre vzdialenie sa od davu ľudí a ponorenie sa do atmosféry zelenej prírody a turistiky. Návšteva počas leta za najteplejších dní môže byť mierne preplnená turistami.

Roquetas de Mar

  • Je to tradičné prímorské mesto s nábrežím, ktoré je obklopené tapasovými reštauráciami, barmi a obchodmi. Pláž je miestom, kde sa dá stráviť celý slnečný deň.

Cala Pada

  • Toto je pokojnejšie pobrežie Ibizy – je tu teplé počasie a romantické hotely. Sú tu aj vynikajúce bary a reštaurácie. Ibiza je najviac navštevovaná počas leta, ale Cala Pada je pokojnejšia v porovnaní s Ibizou.
pušť v španielsku nadosah

Arenal d´en Castell

  • Menorca je malý ostrov plný perfektných barov a zlatá pláž Arenal d en Castell je to, čo Vás bude vracať späť na toto miesto. Vyrazte si šnorgľovať alebo jednoducho relaxovať na pláži. Menorca je vyťažená hlavne v mesiacoch jún, júl, takže ak sa sem vydáte mimo hlavnej sezóny budete mať viac miesta pri bazéne.

Cala Blanca

  • Cala Blanca sa doslova prekladá ako biela zátoka, takže si môžete predstaviť ako vyzerá pláž. Keďže toto stredisko leží na západnom pobreží Menorci, môžete očakávať fascinujúce západy slnka, množstvo pobrežných ciest a cyklotrás.

Costa de Luz

  • Tarifa a Cadiz v Costa de Luz sú pre Vás to pravé, ak máte radi kitesurfing, alebo ak si radi len tak posedíte v kaviarni pri dobrej káve. K dispozícii je široký výber hotelov. Costa de Luz má dokonalé miesta na trávenie Vašej dovolenky. Ak idete sem pre kitesurfing, tak zima môže byť extrémne chladná. Je to celoročné slnečné mesto, ale sú v období od mája do septembra.
vlajkaspanielsko_nadosah

Cala Tarida

  • Cala Tarida je malá zátoka strážená skalnými výstupmi a obkolesená zelenými stromami. Strávte deň šnorchľovaním v modrých zátokách. Vrchol sezóny je tu od júna do začiatku septembra.