Najkrajšie Vianočné trhy v Európe

Koniec roka sa nezadržateľne blíži a s ním aj predvianočné obdobie, ktorého neodmysliteľnou súčasťou sú aj vianočné trhy, či už v menších alebo väčších mestách. Myslíte si že je skoro spomínať vianočné trhy? Práve naopak, teraz máte šancu rezervovať si letenku či cestovný lístok v predstihu a ušetriť tak nemalé peniaze napríklad na vianočné nákupy. Prinášame Vám zoznam najkrajších a najvyhľadávanejších vianočných trhov v Európskych veľkomestách.

Viedeň , Rakúsko

Čarovnú vianočnú atmosféru vám vo Viedni prinesie viac ako 20 tématických dediniek po celom meste. Tie najkrajšie nájdete medzi palácmi Schönbrunn a Belvedere. Najvyhľadávanejšou časťou sú trhy na Rathausplatz, kde je viac ako 150 stánkov plných tradičných jedál, nápojov, dekorácií a darčekov. Viedenské vianočné trhy sa tento rok konajú od 17.11.2018 do 26.12. 2018.

Budapešť, Maďarsko

Centrum mesta sa každoročne premení na čarovné miesto plné vianočných melódií, vôní a tradičných ozdôb. Môžete si tu vychutnať tradičné maďarské jedlá a nápoje. Voľný čas vám spestrí prechádzka medzi stánkami s vianočnými dekoráciami sladkosťami a darčekmi. Vianočné trhy v Budapešti patria medzi najkrajšie v Európe. K dispozícii je tu tiež klzisko a rôzne atrakcie, ako sú kolotoče či ruské koleso. Vianočné trhy tu tento rok budu trvať od 27.11.2018 až do 2.1.2019.

Praha, Česká Republika

Praha je mesto, ktoré má rozprávkovú atmosféru počas celého roka. Vianočné obdobie mu však dodáva ešte viac čara a výnimočnosti. Centrom vianočných trhov je Staromestské námestie, ktoré zdobí vianočný stromček a nájdete tu tiež živé zvieratká, ktoré potešia hlavne najmenších návštevníkov. Čarovnú atmosféru dotvárajú maličké stránky s červenými strechami, v ktorých nájdete tradičné drevené hračky, vianočné dekorácie a mnoho dobrého jedla a nápojov. Zo Slovenska sa tam pohodlne dostanete napríklad autobusom, vlakom alebo Letecky z Košíc a Bratislavy. Tak čo, máte už rezervovaný svoj termín? Vianočné trhy sa tento rok konajú od 1.12.2018 do 6.12.2019

Manchester, Anglicko

Spomedzi vianočných trhov v Anglicku boli práve tie v Manchestri minulý rok vyhlásené za najlepšie. V súčastnosti sa tieto trhy rozrástli až na 10 rôznych častí v meste, kde nájdete spolu viac ako 300 stánkov s vianočnou tématikou, tradičnými remeslami, darčekmi a dobrým jedlom. Tieto trhy začínajú už 9.11.2018 a končia tesne pred Vianocami, a to 22.12.2018. Na výlet do Manchestru sa dostanete napríklad priamym letom z Bratislavy.

Brussel, Belgicko

Najväčšie vianočné trhy v krajine nájdete priamo v centre Brusselu. Vo viac ako 300 stánkoch nájdete najrôznejšie vianočné suveníry, dekorácie a tradičné jedlá, medzi ktorými nechýbajú ani rôzne druhy belgických čokolád. Zábavu si tu užijete na centrálnom klzisku priamo v meste, kolotočoch a obrovskom ruskom kolese. Všetky tieto atrakcie sú navyše vysvietené vianočným osvetlením. Vo večerných hodinách by ste si nemali nechať ujsť predstavenie na Grand Palace, kde je na historických budovách premietané fascinujúce svetelno-hudobé predstavenie. Výlet na vianočné trhy do Brusselu si môžte plánovať od 30.11.2018 do 6.1.2019. Zo Slovenska sa tam dostanete napríklad priamym letom z Bratislavy.