Najlepšie lyžiarske strediská pre neskorú lyžiarsku sezónu

Pokiaľ ide o dovolenku strávenú na lyžiach, tak každý si myslí, že február a marec sú na takúto dovolenku najvhodnejšie. Ale prečo neísť na lyžovačku o niečo neskôr? Rezervujte si neskorú zimnú dovolenku v jednom z týchto lyžiarskych stredísk a vyhnete sa tak hlavnej sezóne, čo znamená menej ľudí, nižšie ceny a hlavne rovnako veľa snehu.

Verbier, Švajčiarsko

Výhodou strediska Verbier nie je len vysoká nadmorská výška, ale toto stredisko má k dispozícii špičkové zasnežovacie zariadenia, takže aj keď tu napadne málo snehu, tak si môžete byť istí, že vo Verbieri sa moderné snehové delá postarajú o prvotriednu lyžovačku. Keďže toto európske lyžiarske stredisko sa považuje za nie veľmi lacné, tak dovolenka mimo hlavnú lyžiarsku sezónu je vhodná pre lyžiarov s obmedzeným rozpočtom. Ako ďalší dôkaz toho, že toto stredisko je výbornou voľbou pre lyžovanie mimo sezónu je aj fakt, že známi festival Verbier Impulse sa tu koná od 15. do 17. apríla, čo je oveľa neskôr ako podobné akcie v iných strediskách.

Zermatt, Švajčiarsko

Toto slávne Švajčiarske lyžiarske stredisko sa nachádza v tieni monumentálneho Matterhornu. V tomto stredisku máte možnosť využiť lanovky, ktoré vás vyvezú až do výšky 3899 m.n.m a sezóna tu trvá tiež do mája. Po jej skončení si môžete vychutnať letné lyžovanie na ľadovci. Zaujímavosťou tohto strediska vybudovaného v rustikálnom štýle je fakt, že tu nejazdia žiadne autá a zároveň je tu veľký výber rôznych reštaurácií a ubytovania. Pokiaľ plánujete prísť na aute, tak ho budete musieť zaparkovať v obci Täsch, ktorá je vzdialená viac ako päť kilometrov a do Zermattu sa dostanete kyvadlovou dopravou, ktorá je zdarma. Toto stredisko je jedno z najkrajších miest na lyžovanie na svete.

Tignes, Francúzsko

Rozsiahle lyžiarske stredisko Tignes sa skladá z piatich dedín a sezóna tu trvá do mája. Po jej skončení je tu možnosť letného lyžovania na ľadovci na ktorom sa nachádza viac ako 20 kilometrov zjazdoviek a prevýšenie je tu viac ako 750 metrov. Stredisko Tignes je súčasťou obrovskej lyžiarskej oblasti Espace Killy a ľahko sa z neho dostanete aj na prvotriednu sieť lyžiarskych vlekov voVal d’Isère. Tignes je tiež považované za jedno z najlepších party lyžiarskych stredísk. Koná sa tu festival Live in Tignes by Francofolies, ktorý trvá 4 dni a môžete si na ňom vychutnať rôzne koncerty, tri vonkajšie pódiá, slávnych umelcov z rôznych kútov sveta a dych berúcu panorámu.

Chamonix, Francúzsko

Je všeobecne známe, že v neskorej zimnej sezóne sú najlepšie snehové podmienky v Európskych vysoko položených lyžiarskych strediskách a Chamonix tieto podmienky určite spĺňa. Pýchou tohto elegantného strediska je viac ako 1000 km zjazdoviek vrátane legendárnej Grands Montets a Valley Blanche. Lyžiarska sezóna tu trvá často až do mája, v závislosti od snehových podmienok. Tí, ktorí si myslia, že Chamonix je drahé stredisko, sa mýlia. V poslednej dobe tu vzniklo veľa cenovo dostupných hotelov.

Åre, Švédsko

Toto nádherné švédske lyžiarske stredisko sa otvára v novembri a sezóna sa tu končí až v máji. Je to asi najlepšie stredisko vo Švédsku pre neskorú lyžovačku. V Åre sa nachádza viac ako 100 zjazdoviek, ktoré sú pôsobivo osvetlené, čo zaručuje naozaj výnimočné nočné lyžovanie. V tomto stredisku si prídu na svoje aj návštevníci, ktorí nelyžujú, pre ktorých je tu množstvo aktivít ako napríklad jazdy na psích záprahoch, jazdy na snežných skútroch či možnosť vyskúšať si bežky. Najlepším spôsobom ako utíšiť bolesť a zrelaxovať po namáhavom dni na svahu je tradičná švédska sauna. Nachádzajú sa tu tiež rôzne kúpele, kde si môžete vychutnať vonkajšiu vírivku, ktorá je umiestnená nad zamrznutým jazerom Åresjön.