Obľúbený Dubaj je opäť dostupný

Máte radi Dubaj a plánovali ste tam tohtoročnú dovolenku? Nemusíte sa obávať. Máme pre vás opäť dobré správy.
bur al arab dubai

Po dlhých mesiacoch bez turistov sa vracia do normálu aj táto celosvetovo vyhľadávaná destinácia. Dubaj patrí spomedzi vzdialenejších krajín medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov.
Už niekoľko rokov spája Bratislavu s Dubajom aj priame letecké spojenie. To bude po pandémii obnovené od 2.9.2020 kedy očakávajú zvýšený počet cestujúcich. Jeseň v Spojených Arabských Emirátoch totiž patrí medzi najideálnejšie ročné obdobie na návštevu tejto krajiny.

Ak ale máte radi tropické teploty a horúce slnečné dni, do Dubaja sa bez problémov dostanete už aj teraz. Letecká spoločnosť Fly Dubai obnovuje svoje pravidelné linky z Prahy a z Krakova do Dubaja už od 4.7.2020.
flydubai letenky nadosah.sk


Letenky je možné rezervovať si už teraz.

Opatrenia v Spojených Arabských Emirátoch

Pred návštevou akejkoľvek krajiny v súčastnosti platí, že cestujúci je povinný overiť si podmienky vstupu do krajiny a aktuálne opatrenia, ktoré slúžia na zabránenie šírenia nového koronavírusu. Výnimkou niesu ani Spojené Arabské Emiráty. Do krajiny sa aktuálne dostanú iba cestujúci z krajín označených ako „bezpečné“, teda tie ktoré predstavujú nízke riziko znovurozšírenia koronavírusu v Emirátoch.
gold coast Dubaj nadosah.sk
  • Každý cestujúci, ktorý priletí do Spojených arabských Emirátov sa musí po pristáti preukázať negatívnym testom na COVID 19. Ten nesmie byť starší ako 48 hodín od dátumu vstupu. Taktiež je potrebné stiahnuť si do svojho smartfónu aplikáciu COVID-19 DXB, aby tak úradom uľahčili lokalizovanie prípadne nakazených ľudí novým koronavírusom.
  • Všetkým cestujúcim bude po prílete zmeraná teplota. Povinné sú aj ochranné rúška na tvár a tiež ochranné rukavice počas celej doby strávenej na letisku.
  • Každý cestujúci sa musí preukázať taktiež potvrdením o uzatvorení medzinárodného zdravotného poistenia na celú dĺžku pobytu v krajine.
  • Cestujúci, ktorý sa nebude vedieť preukázať negatívnym testom, alebo sa uňho prejavia príznaky koronavírusu bude musieť ostať v povinnej 14 dňovej karanténe, ktorú si bude hradiť na vlastné náklady.