Praktické tipy na zníženie nákladov Vašej letnej dovolenky

  • Týchto pár jednoduchých tipov Vám zníži náklady na letnú dovolenku a Vy sa budete môcť príjemne vyhrievať na slnku s nohami zaborenými v horúcom piesku.

Varte si svojpomocne

  • Ak cestujete s rodinou, náklady na stravovanie sa môžu vyšplhať poriadne vysoko. Apartmány s vlastným stravovaním môžu byť skvelou alternatívou pre Váš rodinný rozpočet a budete si môcť slobodne nakupovať v supermarkete, chodiť na raňajky a pikniky, kupovať si lacno dostupné suroviny z miestnych trhov a ulíc alebo vyskúšať najlepšie miestne reštaurácie. Nezabudnite si rezervovať apartmán s umývačkou riadu, aby ste si oddýchli aspoň od týchto povinností.
jedlo etihad

Cestovná batožina

  • Niektoré letecké spoločnosti si účtujú poplatok za každú batožinu, ktorá presiahne povolenú hmotnosť na letisku až do sumy cca 75 €. Takže si Vašu batožinu pred odletom radšej veľmi dobre odvážte a odmerajte a môžete tým ušetriť značnú čiastku vášho rozpočtu. Nezabudnite, že aj príručná batožina má často obmedzenia, ktoré sa týkajú jej veľkosti a hmotnosti.
batožina na letisku nadosah.sk

Bankomatová karta

  • Mnohí z nás sa vyhýbame menovým kurzom na letiskách prostredníctvom našich debetných a kreditných kariet. Na konci mesiaca však zistíme a uvedomíme si, že to nebol veľmi šikovný ťah. Často si banky účtujú od 2,5 až do 5 percent z Vašich zahraničných transakcií.

Flašová voda

  • Investujte do opakovane použiteľných fliaš s filtračným systémom, ktoré odstraňujú chemikálie, ako je chlór a fluorid z vodovodnej vody, čo znamená, že budete mať bezpečný prístup k pitnej vode kdekoľvek sa nachádzate.

Malé cestovné balenia

  • Malé cestovné balenia drogérie môžu ušetriť váhu a cenný priestor vo Vašej batožine. Dajte si pozor na malé cestovné balenia zakúpené na letisku, ktoré sú zväčša predražené. Namiesto toho si môžete zabaliť nepoužívané hotelové balenia zadarmo alebo si kúpte niekoľko cestovných fľaštičiek z obchodu, stoja niečo cez 1 €. Čo sa týka opaľovacieho krému, majte na pamäti, že značkové krémy nemusia nevyhnutne ponúkať vyššiu ochranu ako bežné opaľovacie krémy.