Prečo cestovať na Malorku?

  • Predstavte si ostrov s tyrkysovou vodou, tajomnými zátokami, príjemným zlatým pieskom, zelenou prírodou, skalnatými horami, malebnými dedinkami a hlavným mestom plným života. A teraz si predstavte, že sa tento ostrov nachádza iba na 2–3 hodiny lietadlom zo Slovenska. Malorka je už roky dovolenkovou stálicou a niet divu, je totižto skvelou kombináciou kultúry a prírody.
Malorka
  • Počasie na Malorke je príjemné a slnečné počas celého roka. Dovolenková sezóna trvá od júna do septembra, kedy teplota dosahuje 30, niekedy až do 40°C, no ešte aj v októbri môže byť príjemných 23 °C. Teplota mora sa pohybuje okolo 25–26 °C. V zimných mesiacoch sa teplota pohybuje okolo 10–15 °C.
Malorka_zapad_slnka
  • Ostrov je veľmi rôznorodý a každá časť ponúka niečo iné. Západ ostrova je pre tých dobrodružnejších, milovníkov hôr, skál, útesov a zafírového mora. Veternejší sever vytvára vhodné podmienky pre kitesurfing, okrem toho severovýchodná časť ostrova poteší aj horami či sprístupnenými jaskyňami. Väčšina dovolenkových destinácii sa nachádza na východnom a južnom pobreží.
  • Na Malorke nájdete širokú škálu ubytovania. Nachádzajú sa tu luxusné hotely v známych historických mestách ako Palma, Deià, Sóller a Valldemossa, zatiaľ čo golfové a kúpeľné rezorty sú blízko tých najlepších miest na ostrove, ako napríklad Puerto Portals a Palma. Pre rodiny sú účelovo postavené dovolenkové rezorty v Palma Nova, Santa Ponsa, Port d'Alcúdia, Cala d'Or a Port Pollenca, ktoré ponúkajú mnoho zábavy za prijateľnú cenu. Ďalšou alternatívou sú vily a apartmány po celom ostrove, ktoré ponúkajú dostatočnú flexibilitu pre rodiny a skupiny.
  • Hlavné mesto Palma de Mallorca sa pýši kultúrnymi a historickými pamiatkami ako Katedrála Panny Márie, ktorá ponúka pohľad na starý prístav či Castillo de Bellver stojaci na kopci tri kilometre od historického centra Palmy. Okrem toho hlavne mesto očarí aj historickými uličkami, krásnymi plážami v okolí mesta a nočným životom.
Malorka_nadosah
  • Malorka však ohúri hlavne svojou prírodou – krásnymi plážami, horami či jaskyňami. Medzi najznámejšie a najkrajšie pláže patria Cala Agulla, Cala Mayor, Porto Cristo Beach, Cala Bona, Cala Millor, Sa Coma Beach, Cala Mondrago, S'Amarador a Es Trenc. Vďaka vápencovému podložiu sa takmer po celom ostrove nachádzajú jaskynné systémy. Najznámejšími sú Cuevas del Drach a Coves de Artà, ktoré sa nachádzajú na východnom pobreží. K najpopulárnejším prírodným atrakciám patrí aj pohorie Tramuntana, rozprestierajúce sa na západnom pobreží. Obľúbenými miestami sú *Sa Calobra a Torrent de Pareis.
Malorka_zatoka
  • Ak ste milovníkom vína, určite navštívte aj niektorý z vinárskych regiónov. Najväčšie vinice sa rozprestierajú okolo mesta Binissalem, kde je mnoho vinohradov otvorených aj verejnosti. Druhá oblasť sa nachádza v okolí mesta Felanitx a nazýva sa Pla & Llevant. Okrem toho sa nachádza niekoľko viníc aj na úpätí pohoria Tramuntana. Iba malá časť vína sa exportuje do zahraničia, tak si nenechajte ujsť možnosť ochutnávky.

Pozrite si našu ponuku priamych letov na Malorku za akciové ceny

Generic placeholder image
od 59 €
Generic placeholder image
ViedeňPalma Mallorca
Generic placeholder image
od 72 €
Generic placeholder image
BratislavaPalma Mallorca
Generic placeholder image
od 89 €
Generic placeholder image
KrakowPalma Mallorca
Generic placeholder image
od 84 €
Generic placeholder image
ViedeňPalma Mallorca