Prečo navštíviť Thajsko?

 • Prinášame zopár zaujímavých tipov na miesta, kde sa určite radi „stratíte“ v tejto úchvatnej krajine, akou Thajsko rozhodne je.

Ohromujúce útesy na Krabi

 • 150-kilometrov pozdĺž Krabi je lemovaných úchvatnými vápencovými útesmi vyčnievajúcimi priamo z mora. Spolu s Chorvátskom a Vietnamom je to jedna z troch oblastí sveta, kde môžete vidieť takéto krasové útvary. Railay Beach je jedným z najlepších miest na preskúmanie krasových útvarov. Railay je prístupná výlučne loďou – plavte sa na palube tradičnej miestnej lode v Krabi alebo na pláži Ao Nang. Cesta by nemala trvať dlhšie než 15 minút. Krabi má čo ponúknuť z hľadiska realxu a užívania života plnými dúškami.
thajskopláž2_nadosah

Celodenné párty na Phukete

 • Phuket – najväčší ostrov v Thajsku s rozlohou okolo 540 štvorcových kilometrov si získal svoju povesť aj kvôli skvelým večierkom. Na ostrove sa nachádzajú mega kluby, ktoré ponúkajú viacúrovňové tanečné podlažia. Stretnite sa tu s medzinárodnými DJ-mi a ochutnajte širokú ponuku kokteilov, drinkov a pív. Na zotavenie Vám ráno poslúži oddych na pláži Patong. Tu si môžete dopriať relaxačnú masáž chodidiel či tváre v jedných z mnohých kúpeľov v meste.
thajskopláž_nadosah

Rušné trhy v Bangkoku

 • V Bangkoku nájdete desiatky preplnených trhov, ale pravdepodobne najslávnejšie sú pozoruhodné plávajúce trhy. Mesto bolo známe aj ako Benátky východu. Prenajmite si loďku na niektorom z mnohých mól a získajte tak detailný pohľad na život miestnych obyvateľov predávajúcich čerstvé jedlá.

Les Khao Lak

 • Khao Lak na juhozápadnom pobreží je vynikajúcim miestom na objavovanie Thajskej prírody. Khao Lak má tri nedotknuté národné parky. Krásne pláže sú domovom mnohých korytnačiek. Po dobrodružnom výlete odporúčame oddych v jednom z luxusných rezortov, ktoré budete mať určite v dostupnej ponuke.

Opustené pláže Mai Khao

 • Táto pláž sa nachádza na severozápade Phuketu. Môže sa stať, že budete mať celú pláž len pre seba. Kto by odolal súkromnej pláží? 11-kilometrová pláž je súčasťou Národného parku Sirinat. Narozdiel od ďalších pláži, je táto ešte pomerne nedotknutá a opustená. Zvlášť odporúčame na tomto mieste sledovať západ slnko či hviezdnu oblohu.
thajsko3_nadosah

Tyrkysová hladina v Ao Nang

 • Hladina v Ao Nang žiari v krásnych tyrkysových odtieňoch. V kombinácii s vystupujúcimi krasovými vežami a bielymi pieskami patria k najvýznamnejším prírodným krásam Thajska. Voda sa počas daždivej sezóny môže zahmlievať, pretože piesky vzbudzujú monzúny, ale aj tak môžete navštíviť iný blízky ostrov.

Opustené ostrovy Phi Phi národného parku

 • Koh Phi Phi Marine Park je preplnený opustenými ostrovmi, ktoré sú plné skalných bazénov a vodopádov, ktoré sú pripravené na objavovanie, rovnako ako ohromujúci morský život pod vlnami. Vzhľadom nato, že je to chránený národný park, musíte si rezervovať výlet s oficiálnym operátorom, aby ste mohli preskúmať útesy a a vrcholky parku. Očakávajte, že uvidíte všetko od korytnačiek až po morské koníky a farebné ryby.

Tradičné masáže na pláži Kamala

 • Pláž Kamala poskytuje relaxačnú alternatívu k ohromnému nočnému životu mesta Patong na juhu. Táto rybárska dedina má 2 kilometre, ktorá sú ohraničené kopcami. Tempo života je tu všeobecne oveľa pokojnejšie ako inde na Phukete. Je tu mnoho miest, kde si môžete dopriať tradičnú thajskú masáž pre oddych tela i duše.
thajsko2_nadosah

Slávny ležiaci Budha Wat Pho

 • Tiež známy ako chrám pozdlžného Budhu. Wat Pho je jedným z najväčších chrámov a najkrajších budov v Bangkoku. Pôvodný chrám pochádza z 18. storočia. Vnútri chrámu sa nachádza skutočný poklad: 46 metrov dlhá ležiaca socha Budhu – jedna z najväčších v Thajsku s nohami vykladanými perlami. Jeho pozícia predstavuje Budhu vstupujúceho do Nirvány, a následné ukončenie cyklu reinkarnácie.
 • Tipov na výlety by bolo v tejto krajine pomerne dosť. Stačí si len vybrať to, čo je Vášmu srdcu najbližšie.

Najlacnejšie letenky do Thajska