Qatar Airways pokračuje v obnovovaní letov

Letecká spoločnosť oznámila, že od začiatku júla obnoví viac ako 430 letov týždenne. Cestujúci sa tak budú čoskoro vedieť dostať do viac ako 65 svetových destinácií. Letecká spoločnosť Qatar Airways z sídlom v Dohe, pokračuje ako jedna z prvých s výrazným obnovením letov. Obnovenie letov je rozdelené do viacerých fáz.
letecká spoločnosť Qatar - nadosah.sk

Začiatkom júla začali opäť lietať z Dohy priame lety do 11 ďalších destinácií medzi ktoré patria Denpasar Bali, Beirut, Boston, Los Angeles, či Washington DC. Od 4.júla bude možné letieť so spoločnosťou Qatar Airways aj do Toronta.

Medzi ďalšie destinácie, ktoré let. spoločnosť pridá do svojho letového poriadku do konca júla patria aj Ankara, Zanzibar, Kilimanjaro čo Sofia a Benátky.

Letecká spoločnosť aktívne komunikuje s vládami krajín po celom svete a sleduje aktuálnu situáciu ohľadne COVID –19. Dúfajú, že do konca júla by sa im mohlo podariť obnoviť až dve tretiny všetkých svojich letov. Pre cestujúcich si pripravili výhodnejšie podmienky rezervácie a prípadnej zmeny svojho letu. Letecká spoločnosť umožní cestujúcim v prípade potreby zmeniť svoju letenku tak často, ako budú potrebovať. Pri zmene cesty do 31.12.2020 si nebudú účtovať poplatky za zmenu.

Nové hygienické opatrenia

Spoločnosť Qatar vylepšila aj bezpečnostné a hygienické opatrenia, aby mohla lepšie chrániť svojich zamestnancov a cestujúcich.

Letecká spoločnosť zaviedla pre personál na palube špeciálne ochranné vybavenie, ktorého súčasťou sú ochranné masky na tvár, rukavice, bezpečnostné okuliare a nový ochranný odev pripevnený na uniformách. Každý cestujúci si na palubne nájde aj balíček s ochrannými prostriedkami. V zipsovacom vrecku bude pripravené jednorázové ochranné rúško na tvár, jednorázové rukavice a dezinfekčný gél na ruky.
qatar airwyas

Oatar Airways zaviedli aj používanie ochranných štítov na tvár pre dospelých aj deti. Na letiskách budú tieto štíty k dispozícii na odletových bránach. Letecká spoločnosť od všetkých cestujúcich vyžaduje, aby mali tieto štíty na tvári počas celého letu, s výnimkou času, kedy sa podáva jedlo alebo pitie. Cestujúci v Business triede nie sú povinní mať tieto štíty počas celého letu, nakoľko majú viac priestoru a súkromia. Ich používanie je na vlastnom zvážení.