Ryanair mení podmienky prepravy batožiny

  • Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, ktorá má jednu zo svojich báz aj na letisku v Bratislave dnes oznámila, že od 01.11.2017 pri­pravila pre svojich zákazníkov zásadné zmeny.
Ryanair-Boeing 737-800
  • Od novembra si budeme môcť ako podpalubnú batožinu priplatiť už iba kufor do maximálne 20 kilogramov. Menšia, 15 kilogramová batožina už nebude dostupná.
  • Ďalšou výraznou zmenou, ktorú spoločnosť zavádza je to, že do lietadla si so sebou budeme môcť zdarma vziať už iba menšiu batožinu do maximálnych rozmerov 35×20×20 centimetrov a väčší kufrík, na ktorý sme doteraz boli zvyknutí, do maximálne 10 kilogramov a 55×40×20 centimetrov budeme musieť pri bráne odovzdať do podpalubia bez poplatku.
  • Výnimkou budú iba cestujúci, ktorí si pri zakúpení letenky priplatili prioritný nástup alebo zaplatili poplatok 5 EUR počas rezervácie letenky či zakúpili si letenku v tarife Plus, Flexi Plus alebo Family plus. Títo cestujúci si budú môcť so sebou na palubu lietadla vziať oba kusy povolenej príručnej batožiny.
Ryanair - nové lietadlo
  • Prečo sa letecká spoločnosť rozhodla zaviesť takéto zmeny? Hlavným dôvodom je meškanie odletov kvôli tomu, že cestujúci prichádzali k bráne s dvoma kusmi príručnej batožiny. V súčasnosti 2 kusy príručnej batožiny na palube lietadla má garantovaných len prvých 90 cestujúcich.
  • Aby sa predišlo zdržaniu pri nástupe do lietadla budú pri bráne vytvorené dva samostatné rady, jeden pre prioritný nástup a druhý pre cestujúcich, ktorí si túto službu nepriplatili. Takýmto spôsobom budú pracovníci rýchlejšie vedieť odlíšiť, ktorý cestujúci má nárok na dve batožiny a ktorý nie.
Ryanair - 5 lietadiel
  • Ak sa pýtate, čo s príručnou batožinou, ak cestujete s bábätkom do 2 rokov? Okrem vlastnej príručnej batožiny budete môcť mať so sebou aj tašku pre dieťa do maximálne 5 kilogramov.
  • A čo v prípade, ak by ste odmietli svoju väčšiu batožinu odovzdať do podpalubia? V takomto prípade vám bude nástup na palubu lietadla zamietnutý bez možnosti refundácie ceny letenky.