Ryanair sa vracia na oblohu

Ryanair - nové lietadlo
Nízkonákladový dopravca Ryanair pokračuje v plánovaní obnovy letovej prevádzky. Po dobrých spravách z posledných dní o uvoľňovaní opatrení viacerých krajín sa nízkonákladová spoločnosť Ryanair rozhodla od 1. júla spustiť až 40 % svojich letov. Od júla 2020 plánuje prevádzkovať okolo 1000 letov denne. Postupne sa chystá na obnovenie až 90 % svojich letov.

Letecká spoločnosť Ryanair sa týmto krokom rozhodla prispieť k obnove cestovného ruchu vo svete a v čase hlavnej dovolenkovej sezóny. Všetky lety budu prevádzkované za maximálnych hygienických opatrení. Povinné budú ochranné rúška na tvár, dezinfekcia a dodržiavanie rozostupov medzi cestujúcimi. Všetky platby na palube lietadla budu výhradne bezhotovostné.

Ryanair - 5 lietadiel

Spoločnosť Ryanair bude od všetkých cestujúcich, ktorí poletia v júli a auguste vyžadovať, aby pri chcekine vyplnili aj formulár o tom, na akej adrese sa budú počas pobytu v krajine zdržiavať a na ako dlho do danej destinácie cestujú. Tieto informácie bude Ryanair posúvať vládam členských krajín, aby dokázali lepšie monitorovať návštevníkov s cieľom zabrániť šíreniu COVID –19. Obnovenia letov sa dočkáme aj na letisku Viedeň. Tu má spoločnosť v pláne obnoviť už počas tejto letnej sezóny obľúbené lety do Španielska, Portugalska, Grécka a ďalších dovolenkových destinácií.

Letenky je možné zakúpiť si aj v našom rezervačnom systéme už dnes.