Spojené Arabské Emiráty

  • Spojené Arabské Emiráty sú federáciou siedmich emirátov – Abú Zabí, Dubaj, Šárdžá, Umm al-Kuvajn, Fudžajra, Adžmán a Rás al-Chajmá. Priamym letom sa do SAE dostanete aj z Bratislavy, Viedne či Budapešti. Na vstup do krajiny postačí cestovný pas, avšak neodporúča sa cestovať s pasom obsahujúcim pečiatky indikujúce predchádzajúci pobyt v Izraeli. V takomto prípade je možné si dať vyhotoviť ďalší cestovný pas. Pri cestovaní do Spojených arabských emirátov sa dôrazne odporúča rešpektovať a dodržiavať islamské náboženské zvyky a tradície. To sa týka aj vhodného oblečenia a úctivého správania, najmä na nábožensky významných miestach.
Burj_Khalifa
  • Spojené Arabské Emiráty majú typické subtropické podnebie. Zimy sú teplé a letá horúce. Teplota sa pohybuje okolo 25 °C v zime a až do 40 °C v letných mesiacoch. K horšiemu znášaniu vysokých teplôt prispieva aj vysoká vlhkosť vzduchu. Najvhodnejším obdobím na dovolenku v Spojených Arabských Emirátoch je v mesiacoch november – marec, kedy sa teplota pohybuje nad 22 °C.
The_Palm_Dubai
  • Zaujímavosťou je, že občania SAE tvoria iba 20 % celkového obyvateľstva, 80 % tvoria prisťahovalci, prevažne z Indie, Pakistanu, Bangladéša a Iránu. Väčšina obyvateľstva žije v DubajiAbú Zabí. Až 95 % krajiny sa považuje za neobývanú. Hlavným mestom je Abú Zabí alebo Abú Dhabí. Určite navštívte Mešitu Sheikh Zayed, ktorá patrí medzi najväčšie na svete a Heritage Village, dedinu prezentujúcu tradičný život v púšti. Obrovské piesočné duny sa nachádzajú v okolí oázy Liwa a rôzne archeologické náleziská, či skalnaté masívy sa nachádzajú v pohorí Hajar.
Burj_Al_Arab
  • Najznámejšou destináciou je nepochybne Dubaj, preslávený mrakodrapmi ako Burj Khalifa, hotel Burj al-Arab, ale aj Dubajskou fontánou, súostrovím Palm Jumeirah, pripomínajúcim palmu a súostrovím Džuzur al-Álam v tvare svetových kontinetov. Okrem toho Dubaj ponúka všetko na čo si len spomeniete, historické mešity, piesočnaté pláže, jazdu na ťavách, preteky áut v neďalekej púšti, nákupné centrá veľkosťou pripomínajúcich skôr mesto, aquapark Wild Wadi, kvetinovú záhradu Dubai Miracle Garden, ale aj umelo-vytvorené lyžiarske stredisko.
Mešita_Dubai
  • Kým Dubaj pripomína futuristické mesto plné mrakodrapov, susedná Šárdžá má skôr historický a kultúrny nádych. Mnohých odrádza povesť príliš konzervatívneho emirátu, mysliac na žiaden alkohol. Ak však vydržíte 1–2 dni bez piva, určite neoľujete návštevu tohto unikátneho emirátu. Hlavné mesto emirátu Šarjah je domovom tých najlepších múzeií a galérií v Spojených Arabských Emirátoch, ako napr. Al Hisn Fort, Sharjah Heritage Museum. Okrem toho v emiráte nájdete aj zoo, akvárium, národný park a mnoho iného.
Dubai_Creek
  • Emirát Rás al-Chajmá sa nachádza severne od Dubaja. Vyniká hlavne slnečnými bielymi plážami, ktoré dosahujú dĺžku až 64 kilometrov. Zaujímavým je aj mesto Al Jazirah Al Hamra je známe pre jednu z zachovalejších rybárskych dediniek v SAE. Do emirátu zasahuje už spomínané pohorie Hajar, ktorého najvyšší vrch Jebel Jais sa nachádza práve v tejto oblasti.
DUbai_Fountains

Pozrite si najlacnejšie letenky do Dubaja