Svetové západy Slnka

  • Kam sa oplatí vycestovať za romantickým výhľadom? Aj my sme si kládli túto otázku a našli sme odpovede. Odskočte si užiť si západy slnka, ktoré hýria farbami ako: oranžová, ružová, fialová a zažite nezabudnuteľné výhľady na zapadajúce slnečné lúče s vašimi blízkymi.
západslnka_nadosah

Lofoty, Nórsko

  • Jeden z najkrajších západov slnka odporúčame rozhodne zažiť a vidieť tu v Škandinávii, konkrétne v Nórsku. Presnejšie od konca mája do začiatku júla na Lofotských ostrovoch na Vás čaká jeden z najúchvatnejších západov na svete. Tieto mesiace sú známe ako mesiace polnočného slnka. Slnko vtedy mierne zapadá cez skalnaté hory a zrkadliace sa jazerá skôr, ako ráno opäť vyjde.

Cala D´Hort, Ibiza

  • Odskočte si pozrieť západ slnka z krásnej pláže Cala D´Hort na Ibize. Budete potrebovať koktail s dáždnikom, príjemnú relaxačnú hudbu, aby ste si pozreli oranžový západ cez Es Vedra Rock tzv. vápencové veže.

Ahu Tahai, Veľkonočné ostrovy

  • Kamenné sochy zahalené tajomstvom s nadrozmernými hlavami, lemované zeleňou a obmývané Tichým oceánom vytvárajú kombináciu rozprávkového západu slnka na Veľkonočných ostrovoch. Ahu Tahai je najlepšie miesto na sledovanie slnka pri jeho západe za masívnymi sochami – ahus.

Debod Temple, Madrid, Španielsko

  • Boli postavené v Asuáne v Egypte na počesť bohyne Isis v 2. storočí pred naším letopočtom. Debod Temple sa skladá zo série kaplniek, sál a bazénov. Komplex bol darovaný Španielsku v roku 1968 a teraz si užíva slnko v plnej svojej kráse. Nachádza sa na svahu v lokalite mimo centra Madridu.

Angkor Wat, Kambodža

  • Kambodžské staroveké zrúcaniny Khmer sú pri východe slnka úchvatné. Sedenie uprostred z Vás urobí súčasť chvíle a nebudete len pasívnym divákom.

Uluwatu Temple, Bali, Indonézia

Bali Indonezia - nadosah.sk
  • Medzi mnohými dychberúcimi výhľadmi západu slnka v Bali patrí rozhodne uluwatský chrám. Atmosféra na útese je nezabudnuteľná, sprevádzaná tradičným ohňovým tancom Kecak, ktorý môžete zažiť každý deň od 6:00 do 17:00 hodiny.

Chapora Hort, Goa, India

  • Od 16. storočia je Hort ChaporaIndii umiestnená na vrchole červených skál, ktoré sa tiahnu cez 10 kilometrov zlatých pláží. Slnko sa javí ako obrovská žeravá guľa, ktorá klesá do nekonečného horizontu.
  • Vyberte si z uvedených západov slnka ten svoj NAJ a už toto leto sa vydajte na dobrodružnú cestu za týmto pohľadom. Veríme, že naše tipy sa Vám osvedčia.