Top 5 atrakcie v Paríži

Hlavné mesto Francúzska – Paríž sa nachádza na rieke Seina na juhu krajiny. Populácia z roku 2004 je odhadovaná na 11.5 milióna. Paríž ponúka nespočetné množstvo atrakcií, ktoré sa oplatí vidieť. Vyberáme aspoň zopár, ktoré by ste pri svojej návšteve Paríža určite nemali vynechať.

  • 1. Musee d'Orsay

Múzeum d´Orsay by ste si nemali nechať újsť, aj keď nie ste práve z „umeleckej brandže“. Múzeum je jedným zo svetovo najnavštevova­nejších, v ktorom nájdete najväčšiu zbierku maliarskeho a sochárskeho umenia a dekoračných predmetov vyprodukovaných v rokoch 1848 až 1914. Návštevníkom ponúka detailný a úchvatný pohľad na vznik moderného maliarstva, sochárstva, dizajnu, a dokonca aj fotografie. Múzeum je v pondelky zatvorené. Fotografovanie v objekte je povolené, avšak iba bez použitia blesku. Vyhraďte si na múzeum minimálne 2 hodiny. Lístky je možné si zakúpiť vopred, aby ste sa vyhli čakaniu v rade pri pokladni.

  • 2. Paris Garnier opera

Paris Garnier opera je pokladaná za jedno z architektonických veľdiel svojej doby. V súčasnosti slúži ako centrum parížskeho baletu a klasickej hudobnej scény. Opera má 2200 miest na sedenie.

  • 3. Centre Pompidou

Ideálne lákadlo pre tých, ktorí majú záujem o moderné umenie a architektúru vrátane literatúry, divadla, filmu a hudby. Je treťou najnavštevovanejšou atrakciou v Paríži. Jej bránami prejde ročne 5,5 milióna návštevníkov. Každú prvú nedeľu v mesiaci je vstup do múzea zdarma/ vtedy je tam samozrejme najviac návštevníkov/, inak si musíte za vstup zaplatiť.

  • 4. Katedrála Notre Dame
Notre-Dame - Pariž - nadosah.sk
Najznámejšia gotická katedrála sveta bola dokončená v 14.storočí. Nacházda sa v centre mesta. Je obklopená riekou Seina. Poznáme ju aj pod názvom Chrám Matky Božej v Paríži. Rovnomenný názov použil pre svoje dielo aj spisovateľ Viktor Hugo. Vstup do katedrály nie je spoplatnený.
  • 5. Eiffelova veža
Eiffelová veža - Pariž - nadosah.sk
Keď sa povie Paríž, nedá mi nespomenúť aj Eiffelovu vežu. Najvýraznejšia ikona Paríža v súčasnosti, bola postavená v roku 1889. Ročne privíta viac ako päť miliónov návštevníkov. Vežu navrhol inžinier Gustave Eiffel a meria 300 metrov. Lístky odporúčame si zakúpiť vopred, aby ste sa vyhli čakaniu pri pokladni.

Letenky do Paríža sú pomerne lacné. Na predĺžený víkend je Paríž ako stvorený. Pozrite si aktuálne ceny leteniek s odletom z Budapešti, Viedne alebo Bratislavy a nadýchajte sa historického Paríža.

Najlacnejšie last-minute a iné akciové letenky do Paríža

Pozrite si ešte:

Ubytovanie vo Francúzsku | Autobusy do Paríža | Zájazdy do Paríža |