United Airlines obnoví viac ako 25000 letov

Letecká spoločnosť United Airlilnes oznámila výrazné obnovenie svojich domácich a medzinárodných letov. V porovnaní s letovým poriadkom z júna a júla 2020 sa počet letov od augusta 2020 navýši o približne 40 %. Letecká spoločnosť plánuje obnoviť takmer 25 000 pravidelných letov po celom svete.

united airlines

United Airlines si uvedomuje, že dopyt po cestovaní je stále nižší ako bol napríklad v rovnakom čase minulý rok, no prvé čísla ukazujú, že cestujúci sa pomaly vracajú do bežného života ako pred pandémiou a začínajú si plánovať aj cesty na najbližšie mesiace. Je predpoklad, že v najbližšom období budú využívané najmä krátke lety za účelom cestovania na dovolenku a stretnutia s rodinou.

Letecká spoločnosť United Airlines prihliada na aktuálnu situáciu, preto zmiernila aj podmienky pre nové rezervácie. Cestujúci majú možnosť v prípade potreby zmeniť svoj let bez povinného poplatku za zmenu. Letecká spoločnosť bude v prípade zmeny vyžadovať iba prípadné rozdiely v cene nových letov. 

Vrámci svojich letov po USA od začiatku augusta rozšíri United Airlines počet o viac ako 350 letov denne. Najviac letov pribudne z letísk New York JFK a Newark do obľúbených letovísk v USA, do horských destinácií a národných parkov v USA.

United Airlines rozšíri aj obľúbené lety do Európy. Cestujúci sa môžu tešiť na obnovenie letov z USA do Bruselu, Paríža, Londýna, Mníchova či Zurichu, odkiaľ bude možné zakúpiť si letenky s ďalším prípojom ďalej do Viedne alebo Budapešti.
United Airlines uprednostňuje obnovenie predovšetkým týchto liniek:
united airlines letisko

Tieto spojenia umožnia nielen Američanom, ale aj Európanom cestovať opäť po celom svete. United totiž obnovuje aj lety do celosvetovo vyhľadávaných dovolenkových destinácií v Karibiku, Mexiku a Brazílii.

Aj United Airlines dbá na zvýšenú hygienu a bezpečnosť cestujúcich. Prostredníctvom programu United CleanPlus zabezpečuje prvotriednu úroveň čistoty na všetkých svojich letoch a v odbavovacích priestoroch letísk.
Medzi základné hygienické opatrenia United Airlines patria:

  • povinné nosenie ochranného rúška na tvár počas celého pohybu po letisku a počas celého letu.
  • používanie najmodernejších filtrov v lietadlách určených na cirkuláciu vzduchu
  • pred odletom musí každý cestujúci potvrdiť, že sa uňho neprejavujú žiadne symptómy ochorenia COVID-19 a že súhlasí s dodržiavaním ochranných opatrení.
  • odporúča sa všetkým cestujúcim využívať samoobslužné pulty na odbavovanie batožiny