Letenky do Adelaide

Letenky z iných krajín

Najlacnejšie letenky do Adelaide

Základné informácie o Adelaide

Adelaide je hlavným mestom Južnej Austrálie. Veľkosť populácie je približne 1,2 milióna a mesto je piatym najväčším v Austrálii. Mesto bolo založené v roku 1836. V súčastnosti tvorí hlavne obchodné a vládne centrum Južnej Austrálie. Adelaide je v súčastnosti známe vďaka mnohým festivalom a športovým podujatiam. Taktiež je významným kultúrnym centrom štátu. Nachádza sa tu viacero múzeí, galérii, kabaretov a menších divadiel. Adelaide je tiež sídlom Štátneho divadla Južnej Austrálie. Adelaide je centrom pre mnoho druhov športu ako Austrálsky futbal, futbal, basketbal, nohejbal či kriket.

Základné informácie o letisku Adelaide

Letisko Adelaide je hlavným letiskom v meste a Južnej Austrálii. Nachádza sa približne 6 km západne od centra mesta. Letisko odbavuje mnoho medzinárodných a vnútroštátnych letov. Ročne dokáže prepraviť viac ako 7,2 milióna cestujúcich. Modernizácia letiska od roku 2005 umožnila väčší počet odbavených cestujúcich a kvalitnejšie služby. Nový letiskový terminál je v súčastnosti schopný odbaviť 3000 cestujúcich za hodinu. Cestujúci sa na letisko môžu dostať kyvadlovými autobusmi ktoré jazdia pravidelne medzi centrom Adelaide a letiskom.

Letisko Parafield sa nachádza 18 km severne od Adelaide. Je to druhé hlavné letisko v Adelaide, ktoré bolo otvorené v roku 1955. Využívajú ho prevažne pre rekreačné letectvo a malé lietadlá. Letisko Parafield slúži ako výcvikové stredisko pre pilotov.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka