Letenky do Barcelony

Generic placeholder image
od 92 €
Generic placeholder image
ViedeňBarcelona
Generic placeholder image
od 101 €
Generic placeholder image
BudapešťBarce­lona
Generic placeholder image
od 102 €
Generic placeholder image
KrakovBarcelona
Generic placeholder image
od 88 €
Generic placeholder image
ViedeňBarcelona
Generic placeholder image
od 92 €
Generic placeholder image
BudapešťBarce­lona
Generic placeholder image
od 91 €
Generic placeholder image
PrahaBarcelona
Generic placeholder image
od 91 €
Generic placeholder image
ViedeňBarcelona
Generic placeholder image
od 129 €
Generic placeholder image
ViedeňBarcelona

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

  • button_ok Telefonicky 0915 359 860, 051 749 54 89, email: info@nadosah.sk
  • button_ok O dostupnosti leteniek sa môžete informovať cez systém umiestnený vľavo dole
  • button_ok Vyhľadajte si letenky sami vyplnením nášho formulára vpravo hore

Informácie o letisku v Barcelone

La Sagrada Familia v Barcelone - nadosah.sk
  • Letisko Barcelona – Barcelona Airport, známe aj pod názvom Letisko El Prat, sa nachádza 13 km juhozápadne od Barcelony. Je to najväčšie letisko Katalánska a druhé najväčšie letisko Španielska. Svoje základne na letisku majú letecké spoločnosti SpanairVueling Airlines. Okrem nich ponúkajú väčšinu leteniek Air EuropaIberia. Lety do Barcelony pochádzajú hlavne z Európy, Severnej Afriky, Juhovýchodnej Ázie, Ameriky. Tieto trasy využilo v roku 2010 viac ako 29 miliónov pasažierov. Mesto Barcelona je s letiskom prepojené pravidelnými autobusovými spojmi tzv. aerobusmi, ktoré majú odchody z letiska každých 5 minút. Cesta do centra trvá približne 35 minút. Pre zjednodušenie prístupu k mestu premáva na letisko aj mestská hromadná doprava. Pri Termináli 2 sa nachádza železničná stanica, odkiaľ pravidelne premávajú vlaky do Barcelony. Autom trvá cesta do centra približne 15 minút.

Zaujímavosti o Barcelone

Barcelona patrí medzi turisticky najzaujímavejšie mestá nielen v Európe, ale aj na svete. Túto metropolu Katalánska ročne navštívi niekoľko miliónov turistov, ktorých sem láka najmä barcelonská architektúra, nočný život či múzeá. Do Barcelony sa najjednoduchšie dostanete letecky. Letenky do Barcelony sú dostupné aj z Bratislavy. Barcelona okrem tradičných atrakcií ponúka aj niekoľko zaujímavostí, o ktorých väčšina návštevníkom mesta ani len netuší. Poďme sa pozrieť na niekoľko z nich.

  • Barcelonské pláže sú umelé

Kto čosi už po európskych mestách pocestoval, určite si všimol, že Barcelona má jedny z najkrajších pláží. Mnohé cestovateľské časopisy dávajú Barcelonu dokonca na prvé miesto medzi mestskými plážami. Nádherné barcelonské pláže sú však umelé. Pred rokom 1992 bolo na ich mieste iba množstvo výrobných podnikov. Všetko sa zmenilo olympijskými hrami. Barcelona na svojom pobreží vybudovala masívne oddychové zóny. Dnes nájdete v meste celkom sedem pláží – spolu o dĺžke viac ako 4 a pol kilometra. Na plážach sa nachádza množstvo barov a ďalších atrakcií.

  • La Sagrada Familia sa stavia dlhšie ako egyptské pyramídy

Starovekým Egypťanom trvalo postaviť pyramídy približne 20 rokov. S minimom nástrojov. Základný kameň katedrály La Sagrada Familia bol položený už v roku 1882. Stavba tohto mega kostola tak trvá už viac ako sto rokov. Pritom v roku 2010 sa robotníci prehupli iba do druhej polovice. Najväčšie stavebné výzvy katedrálu ešte len čakajú. La Sagrada Familia by mala byť dokončená v roku 2026 – ku dňu stého výročia úmrtia hlavného architekta – Antoniho Gaudího. La Sagrada Familia sa nachádza na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO napriek tomu, že na jej dokončenie si budeme musieť ešte nejaký ten rok počkať. Na tejto katedrále je zaujíma aj jej výška. Respektíve plánovaná výška. La Sagrada Familia bude po svojom dokončení merať presne 984 metrov. Táto výška vôbec nie je náhodná. Pramení z myšlienok, ktorým veril sám Gaudí. Ten bol presvedčený, že najvyšším bodom mesta by mala byť prirodzená štruktúra. V prípade Barcelony je to vrch Montjuic, ktorého najvyšší bod sa týči v nadmorskej výške 984 metrov.

  • Najnavštevova­nejším múzeum Barcelony je Múzeum FC Barcelona

Návštevy múzeí nemusia byť vždy nudné. V Barcelone to platí na sto percent. Múzeum FC Barcelony na slávnom Nou Campe ročne navštívia takmer 2 milióny turistov. Toto múzeum je najnavštevova­nejšie v Barcelone a tretie najnavštevovanejšie v celom Španielsku. Aj vďaka tomuto múzeu patrí FC Barcelona medzi najbohatšie kluby sveta. V tomto múzeu sa ročne otočí takmer pol miliarda eur. Každý futbalový klub na svete stojí a padá na svojich fanúšikoch. Barcelona má po celom svete jedných z najlepších a najvernejších fanúšikov, ktorí nemajú problém cestovať tisíce kilometrov za svojím milovaným klubom. FC Barcelona bol založený už v roku 1899. Slávny štadión Nou Camp je so svojou kapacitou 100 tisíc divákov najväčším v celej Európe.

  • Barcelona má 12 opustených staníc metra, v ktorých dokonca aj straší

Tak táto zaujímavosť o Barcelone je trochu z iného súdka. Nemusíte však v duchov či strašidlá veriť na to, aby ste v Barcelone vyskúšali trochu netradičný zážitok. V Barcelone nájdete celkom jedenásť línií metra, na ktorých je rozmiestnených 163 staníc. Ďalších 12 staníc metra je opustených. Nedávno sa rozniesol chýr, že v týchto opustených staniciach straší. Podnikaví Katalánci to okamžite využili a začali turistom ponúkať návštevy a prehliadky týchto staníc. Mnohí turisti v barcelonskom podzemný vraj skutočne uvidelo tiene.

Pozrite si tiež

Ubytovanie v Barcelone | Zájazdy do Barcelony |

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka