Letenky do Brisbane

Najlacnejšie letenky do Brisbane

Letenky z iných krajín

Základné informácie o Brisbane

Brisbane je hlavné mesto austrálskeho štátu Queensland a zároveň je to tretím najľudnatejším mestom v Austrálii. Mesto sa nachádza na brehoch rieky Brisbane po ktorej dostalo pomenovanie. Od roku 2008 je Brisbane označované ako globálne mesto. Brisbane v posledných rokoch zaznamenáva výrazný ekonomický rast. Súčasťou ekonomiky je aj cestovný ruch, keďže mesto je treťou najobľúbenejšou destináciou v Austrálii. V Brisbane sa nachádza viacero populárnych parkov ako Roma Street Park, Brisbane Forest Park, ale aj botanická záhrada. Turisti v meste môžu využívať aj viac ako 27 km cyklistických chodníkov, ktoré smerujú okolo rieky. Okrem cyklistiky ponúka mesto mnoho vodných športov a ďalších aktivít ako napríklad horolezectvo na útesy Kangaroo Point.

Základné informácie o letisku Brisbane

Letisko Brisbane je hlavným letiskom v meste a tretím najzamestnanejším v Austrálii. Letisko odbavuje lety vnútroštátnej a medzinárodnej prepravy a to do viac ako 32 medzinárodných destinácii. Na letisku sa nachádza medzinárodný a vnútroštátny terminál, nákladný terminál a terminál všeobecného letectva. V roku 2008 bolo letisko ocenené Skytrax World Airport Awards ako letisko s najpriateľskejším personálom v Austrálii. Cestujúci môžu na prepravu medzi letiskom a mestom využiť železničné spojenie priamo od terminálov. Letisko má k dispozícii aj rozsiahle parkoviská, ktoré sú v prevádzke bez časových obmedzení.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka
 
  • Uvedené informácie sú pravidelne kontrolované. Zmena údajov vyhradená.