Letenky do Londýna

Generic placeholder image
136,00 €
Generic placeholder image
PrahaLondýn
Generic placeholder image
102,00 €
Generic placeholder image
KrakovLondýn
Generic placeholder image
124,00 €
Generic placeholder image
PrahaLondýn
Generic placeholder image
156,00 €
Generic placeholder image
PrahaLondýn
Generic placeholder image
186,00 €
Generic placeholder image
ViedeňLondýn
Generic placeholder image
243,00 €
Generic placeholder image
PrahaLondýn
Generic placeholder image
122,00 €
Generic placeholder image
ViedeňLondýn
Generic placeholder image
198,00 €
Generic placeholder image
ViedeňLondýn

Najlacnejšie last-minute a iné akciové letenky do Londýna

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Rezervácia letenky do Londýna

 • button_ok Telefonicky 0915 359 860, 051 749 54 89, email: info@nadosah.sk
 • button_ok O dostupnosti leteniek sa môžete informovať cez systém umiestnený vpravo dole
 • button_ok Letenky Ryanair do Londýna nájdete v záložke Ryanair vpravo hore

Vedeli ste že:

 • V Londýne sa nachádza celkovo 8 letísk, práve preto sa Londýn považuje sa dôležitú „leteckú“ spojku všetkých veľkých miest na svete.
 • London Heathrow Airport sa nachádza v západnej časti Londýna vo štvrti Hillingdon. Letisko Heathrow je jedným z najvyťaženejších letísk na svete. Kapacita letiska je neuveriteľných 67 miliónov pasažierov ročne, z čoho 3,7 miliónov pasažierov lieta na linke do New Yorku. Letisko Heathrow má 5 terminálov pre civilnú dopravu a 1 terminál pre nákladnú dopravu. V termináli 1 sa odbavujú cestujúci zo skupiny Star Alliance. Terminál 3 je vyhradený pre pasažierov skupiny Oneworld. Cestujúci skupiny SkyTeam sa odbavujú na termináli č.4 a terminál 5 slúži pre spoločnosť British Airways. Terminál 2 v súčasnosti podlieha rekonštrukcii.
Odletový termínál číslo 3 letisko Heathrow - nadosah.sk
 • London Gatwick Airport sa nachádza asi 46 km južne od centra Londýna. Letisko Gatwick je druhým najväčším a najvyťaženejším letiskom v Londýne. V roku 2010 letisko odbavilo 31,3 miliónov pasažierov. Cestujúci pre lety do Londýna a z Londýna sa odbavujú na dvoch termináloch (severný a južný). Svoje letenky ponúkajú hlavne 2 letecké spoločnosti: British AirwaysEasyJet.
 • Letisko London Stansted je civilné letisko nachádzajúce sa v Stansted Mountfitchet 48 km severovýchodne od centra Londýna. Letisko Stansted je najväčšou základňou nízko nákladovej leteckej spoločnosti Ryanair, ktorá ponúka lety do viac ako 100 destinácií po celom svete. Priamo za budovou terminálu sa nachádza železničná stanica Stansted Airport railway station, z ktorej premávajú vlaky každých 60 minút.
metro stanica letisko Heathrow - nadosah.sk
 • Medzinárodné letisko London Luton Airport sa nachádza 56 km severne od centra Londýna v časti Borough of Luton. Letisko Luton je štvrté najvyťaženejšie letisko v Londýne a to aj vďaka tomu, že tu sídli viacero leteckých spoločností ako EasyJet, Ryanair, Monarch Airlines, Thomson Airways a Wizz Air. Väčšina letov je v rámci Európy, avšak letecké spoločnosti ponúkajú aj letenky do severnej Afriky a Ázie.
 • Letisko London City Airport je letisko s jednou pristávacou dráhou, ktoré využívajú letecké spoločnosti pre tzv. STOL pristátia (Short Take Off and Landing). Vzhľadom k tomu, že sa letisko nachádza v blízkosti Docklands v Londýne a finančnej štvrti, letisko využívajú hlavne obchodníci. V termináli sa nachádza 22 odbavovacích check-in pultov a samo odbavovacích kioskov niektorých leteckých spoločností (British Airways, CityJet, Lufthansa, Luxair, Swiss International Air Lines).
 • Letisko London Southend Airport je regionálnym letiskom regiónu District of Rochford. Letisko sa nachádza medzi dvoma mestskými časťami Rochford a Southend. Medzi Rochfordom a London Liverpool Street premáva vlak. Cesta trvá asi 50 minút. Southendské letisko prevádzkuje hlavne charterové a business lety a lety pre nákladnú prepravu. Veľkou výhodou letiska je, že tam prevažuje dobré počasie a preto sa v prípade zlého počasia využíva ako alternatíva pre odklon lietadiel smerujúcich na iné londýnske letiská.
 • Letisko London Oxford Airport, známe tiež ako Letisko Kidlington Airport, je súkromné letisko nachádzajúce sa blízko Kidlingtonu vzdialeného od západného Londýna asi 84 km. Sústreďuje sa na všeobecné letectvo a je sídlom oxfordskej leteckej akadémie, najväčšej leteckej školy v Európe. Civilné lety predstavujú približne 10% z celkovej vyťaženosti letiska.
 • Letisko London Biggin Hill Airport je letisko v Biggin Hill iba 14 km severovýchodne od Londýna. Letisko pôvodne slúžilo pre účely kráľovskej rodiny (Royal Air Force). Biggin Hill sa preslávil už počas druhej svetovej vojny, kedy slúžilo ako hlavná základňa pre leteckú ochranu Londýna. V súčasnosti sa letisko využíva hlavne pre business lety. Sústreďuje sa hlavne na všeobecné letectvo a v súčasnosti neprevádzkuje ani jednu pravidelnú linku.
 • Letisko London Ashford Airport, známe tiež pod názvom Lydd Airport, sa nachádza na sever od Ashfordu. Spoločnosť Lydd Air sídli priamo na letisku a ponúka pravidelné lety do Le Touquet v severnom Francúzsku.

Pozrite si tiež

Autobusy do Londýna | Ubytovanie v Londýne | Zájazdy do Londýna |

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

Meno:
E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Kontrolný text z obrázka