Letenky do Melbourne

Letenky z iných krajín

Najlacnejšie letenky do Melbourne

Základné informácie o Melbourne

Melbourne je hlavné mesto Austrálskeho štátu Victoria. V súčastnosti je aj druhým najviac zaľudneným mestom v Austrálii s približne štyrmi miliónmi obyvateľov. Metropola mesta sa nachádza na veľkom prírodnom zálive Port Phillip. Mesto bolo založené v roku 1835. Mesto je často označované ako „kultúrny kapitál“ Austrálie. Práve v Melbourne vzniklo mnoho kultúrnych inštitúcii ako austrálska televízia, film, umelecké hnutie impresionistov či austrálske pravidlá futbalu. Melbourne sa považuje za medzinárodné kultúrne centrum v ktorom sa každoročne usporiadavajú mnohé festivaly a kultúrne podujatia.

Základné informácie o letiskách v Melbourne

V Melbourne sa nachádzajú štyri letiská.

Hlavným medzinárodným letiskom je Letisko Melbourne, ktoré sa nachádza v Tullamarine a je druhým najzamestnanejším v Austrálii. Letisko bolo otvorené v roku 1970. Nachádza sa 23 km od centra mesta. Letisko odbavuje lety do viac ako 33 destinácii na území Austrálie a taktiež do mnohých destinácii v Afrike, Ázii, Európe a severnej Amerike. Na letisku sa nachádzajú štyri terminály, z ktorých jeden slúži pre medzinárodné lety a ďalšie pre domáce lety. V roku 2003 získalo letisko ocenenie International Air Transport Association Eagle Award za služby a za turistické služby získalo dva národné ocenenia Tourism Awards.

Druhým najrušnejším letiskom v Melbourne je Letisko Avalon. Nachádza sa približne 50 km juhozápadne od mesta Melbourne a slúži ako sekundárny rozbočovač pre spoločnosť Jetstar. Letisko odbavuje prevažne pravidelné vnútroštátne lety a taktiež je strediskom pre servisné a nákladné zariadenia.

Letisko Moorabbin sa nachádza v juhovýchodnej časti mesta a využívajú ho prevažne ľahké lietadlá. Letisko je otvorené od roku 1949. Nachádza sa na ňom 5 pristávacích dráh ako aj terminál pre vrtuľníky.

Letisko Essendon bolo kedysi hlavným letiskom mesta. Nachádza sa na severnom predmestí Melbourne a v súčastnosti spracováva prevažne osobné lety všeobecného letectva a niektoré nákladné lety.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka