Letenky z Košíc do Ammanu

Základné informácie o Ammane

Amman je hlavným mestom Jordánska. Jordánsko je najstaršia nepretržite obývaná krajina na svete. Amman v posledných rokoch pocítil výrazný ekonomický rast. Bol taktiež menovaný ako jedno z najlepších miest MENA podľa ekonomických, pracovných, environmentálnych a sociálno – kultúrnych faktorov. Mesto je považované za jedno z najbohatších miest na Blízkom východe a teší sa veľkej obľube turistov, ktorí prichádzajú navštíviť Blízky východ.

Letisko v Ammane

Najväčším a hlavným letiskom je medzinárodné letisko Qeen Alia vzdialené približne 30 km južne od Ammanu. Letisko je vybavené troma terminálmi. Prvé dva terminály slúžia pre osobnú dopravu a tretí je určený pre nákladnú prepravu. Letisko bolo postavené v roku 1983 a pomenované podľa tretej manželky zosnulého kráľa Husajna, Jordán. V súčastnosti sa na letisku pracuje na výstavbe nových terminálov, ktoré by mali zvýšiť kapacitu prepravy cestujúcich ročne až do 12 miliónov. Práce by mali byť dokončené do konca roka 2012. Terminály letiska Amman slúžia najmä pre domáce a medzinárodné lety ako aj pre armádne lety.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka