Letenky z Košíc do Bejrútu

Základné informácie o Bejrúte

Bejrút je hlavným a najväčším mestom Libanonu. Nachádza sa na pobreží stredozemného mora jeho hlavnou funkciou je prístavné mesto. Nachádza sa v strede Libanonu. Počet obyvateľov v súčastnosti nieje presne určený, ale pohybuje sa okolo 2 miliónov. Mesto má bohatý historický základ. Zmienky o jeho vzniku siahajú až do 15. storočia pred našim letopočtom. V súčastnosti je hlavným ekonomickým a vládnym sídlom Libanonu. Pre turizmus je Bejrút zaujímavým centrom historického, kultúrneho a nočného života. V roku 2009 bolo mesto menované podľa Lonley Planet jedným z 10 najživších miest sveta. Podľa prieskumov v Bejrúte návštevníci dosahujú druhú najvyššiu úroveň vo výdavkoch na Blízkom Východe a v Afrike.

Základné informácie o letisku v Bejrúte

Medzinárodné letisko Beirut Rafic Hariri sa nachádza na južnom predmestí Bejrútu, 9 km od centra mesta. Letisko je centrom národného dopravcu v Libanone. Spolu s prístavom v Bejrúte je hlavným centrom pre prístup do krajiny. Medzinárodné letisko má v správe Generálne riaditeľstvo civilného letectva v Libanone. Letisko je v prevádzke od 23.4.1954. Má k dispozícií dve dráhy s dĺžkou 3250 a 3180 metrov. Terminál na medzinárodnom letisku sa skladá z východnej a západnej časti spojených hlavným terminálom. Spolu ho tvorí 23 brán, z toho dve z nich sú duálne brány pre veľké lietadlá. Terminál je rozdelený na príchodovú a odchodovú časť, predajnú časť a časť pre súkromné letecké linky, salóniky a reštauračné služby. Medzinárodné letisko ďalej ponúka cestujúcim štandardné služby ako reštaurácie, bary, banky, pošty a informačné centrá. Letisko sa postupom času stalo jedným z popredných centier leteckej dopravy na Blízkom Východe.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka