Letenky z Košíc do Goteborgu

Základné informácie o letisku

  • Letisko Göteborg „Landvetter“ – Göteburg Landvetter Airport je druhé najväčšie letisko Švédska, ktorého služby využíva 4,3 miliónov pasažierov ročne. Letisko je pod správou štátneho leteckého podniku Swedavia. Letisko bolo pomenované podľa mestečka Landvetter, v ktorom sa nachádza. Od mesta Göteborg je vzdialené 25 km juhovýchodne. Letisko má 2 terminály. Jeden je určený pre medzinárodné a druhý pre vnútroštátne lety smerujúce do Göteborgu. Príletová aj odletová hala sa v „medzinárodnom“ termináli nachádza na jednom podlaží. Terminál pre vnútroštátne lety sa nachádza v tesnej blízkosti druhého terminálu. Medzi letiskom a mestom Göteborg premávajú pravidelné autobusové spoje. Hlavná stanica Göteborgu je od letiska vzdialená len 30 minút cesty autobusom.
  • Letisko Göteborg – Göteburg City Airport je medzinárodné letisko na ostrove Hisingen vzdialené od mesta Göteborg 15 km. Väčšinu letov na ostrov sprostredkuje nízko-nákladová letecká spoločnosť Ryanair. Okrem nej poskytujú letenky na lety do Göteborgu spoločnosti ako GotlandsflygWizz Air. Letisko sa okrem komerčných účelov využíva aj na záchranné účely švédskej pobrežnej hliadky. Medzi letiskom a mestom Göteborg premávajú pravidelné autobusové spoje, ktorých príchody resp. odchody sú prispôsobené pravidelným letom. Autobusová zastávka letiska sa nachádza pri príletovom termináli „Nils Ericson“. Cesta do centra mesta trvá približne 30 minút. Letisko ponúka 1 200 spoplatnených parkovacích miest rozdelených do dvoch zón podľa dĺžky parkovania. Letisko ponúka aj taxi služby alebo možnosť prepožičania si auta.

Pozrite si tiež

Ubytovanie vo Švédsku |Autobusy do Švédska

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka