Letenky z Košíc do Istanbulu

Generic placeholder image
203,00 €
Generic placeholder image
KošiceIstanbul

Základné informácie o letisku

  • V hlavnom meste Turecka sa nachádzajú 2 medzinárodné letiská, jedno na európskej a druhé na ázijskej strane mesta.
  • Medzinárodné letisko „Atatürk” – Atatürk International Airport je hlavným medzinárodným letiskom Istanbulu nachádzajúce sa v európskej časti mesta. Letisko bolo pomenované na počesť zakladateľa a prvého prezidenta Tureckej republiky, Mustafa Kemal Atatürk. V roku 2010 služby letiska využilo 32 miliónov pasažierov. Väčšina letov smerujúcich na toto letisko je medzinárodných. Letenky na vnútroštátne lety do Istanbulu ponúkajú letecké spoločnosti ako napr. Atlasjet, Onur Air, Pegasus Airlines a z veľkej väčšiny Turkish Airlines. Letisko má 3 terminály. Terminál 1 je určený pre vnútroštátne lety, Terminál 2 pre medzinárodné lety. Terminál 3 sa využíva pre nákladnú dopravu a letisko má ešte jeden terminál pre všeobecné letectvo.
  • Medzinárodné letisko „Sabiha Gökçen“ – Sabiha Gökçen International Airport je druhé medzinárodné letisko Istanbulu, avšak na ázijskej strane mesta. Po renovácii letiska a otvorení nového terminálu využilo služby letiska 11,1 miliónov pasažierov len v roku 2010. Letisko Sabiha Gökçen bolo na kongrese nízko-nákladových leteckých spoločností v Londýne ocenené ako najlepšie letisko sveta v roku 2010. Letenky na charterové lety do Istanbulu ponúkajú letecké spoločnosti ako napr. Air Urga, AMC Airlines, ItAli Airlines, Pegasus Airlines, Sky Airlines alebo aj SunExpress a mnohé ďalšie.

Zájazdy do Istanbulu |

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka