Letenky z Košíc do Ríma

Informácie o letiskách v Ríme

Pohľad na námestie svätého Petra v Ríme -nadosah.sk
  • V meste Rím sa nachádzajú 2 medzinárodné civilné letiská.
  • Letisko „Leonardo da Vinci-Fiumicino“ – Leonardo da Vinci-Fiumicino Airport je najväčšie a najvyťaženejšie letisko Talianska obsluhujúce 36,3 miliónov pasažierov ročne. Letisko sa nachádza vo Fiumicino vzdialeného od historického centra Ríma 35 km. Letisko slúži ako hlavná základňa pre taliansku leteckú spoločnosť Alitalia. Letisko má 3 terminály. Vnútroštátne lety sa odbavujú v Termináli A. Medzinárodné resp. cez oceánske lety do Ríma sa odbavujú v termináloch B resp. C. Na letisku pôsobí 160 leteckých spoločností, ktoré ponúkajú svoje letenky do 150 destinácií po celom svete. Letisko má svoju vlastnú železničnú stanicu nachádzajúcu sa priamo pod budovou terminálu, odkiaľ premávajú pravidelné spoje každých 15 minút.
  • Letisko Rím „Ciampino“ – Rome Ciampino Airport sa využíva nielen na civilné a komerčné účely, ale aj na vojenské účely. Letisko sa nachádza 12 km juhovýchodne od centra Ríma. Letisko bolo otvorené už v roku 1916 a je jedným z najstarších ešte stále činných letísk sveta. Služby letiska využíva 5,5 miliónov cestujúcich ročne hlavne vďaka trom nízko-nákladovým leteckým spoločnostiam (Wizz Air, EasyJetRyanair), ktoré ponúkajú svoje letenky do Ríma. Letisko nemá železničnú stanicu, ale aj napriek tomu je s centrom Ríma dobre prepojené vďaka frekventovaným autobusovým spojom.

Pozrite si tiež

Autobusy do Ríma | Ubytovanie v Taliansku | Zájazdy do Ríma |

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka