Letenky z Košíc do Sheffieldu/Don­caster

Do našej ponuky sme zaradili priame lety z Košíc do Sheffieldu/Don­casteru, ktoré si môžete zakúpiť už dnes na lety od 07.06.2015. Cena jednosmernej letenky bude začínať na sume 35 Euro na osobu s malou príručnou batožinou. V prípade záujmu kontaktujte naše rezervačné centrum na čísle 0513700006 alebo na mobilnom čísle 0915359860. Pos­ledný priamy let je naplánovaný na 12.05.2018.

Základné informácie o letisku

  • Medzinárodné letisko Robina Hooda Doncaster Sheffield (IATA: DSA) sa nachádza približne 5 kilomestrov od mesta Doncaster a 29 kilomertov od mesta Sheffield. Vlastníkom letiska je spoločnosť Peel Group, ktorá zároveň vlastní aj letisko Johna Lennona v Liverpoole či letisko v Manchesteri. Otvorené bolo počas Prvej svetovej vojny, keď bolo využívané kráľovským letectvom. Počas Druhej svetovej vojny slúžilo iba pre tréning, no počas Studenej vojny bolo základňou nukleárnych bombardérov. V roku 2005 bolo leticko vyradené z vojenskej prevádzky. Prvý komerčný let sa uskutočnil až v roku 2005, a to do Palma de Mallorca. Od roku 2007 sa z letiska Robina Hooda lieta aj do zámoria, a to napríklad do Ontária, Orlanda, Cancúnu či Puerto Plata.
  • Letisko disponuje iba jednou pristávacou dráhou s dlĺžkou 2895 m a šírkou 60 m, vďaka ktorej je určené pre núdzové pristátie raketoplánov.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

Meno:
E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Kontrolný text z obrázka
 

Pozrite si tiež

Autobusy do Anglicka | Ubytovanie v Anglicku | Zájazdy do Anglicka |