Letenky z Košíc do Toronta

Informácie o letiskách v Toronte

  • V blízkom okolí Toronta sa nachádza až 9 menších aj väčších letísk. Väčšina z nich sú menšie letiská určené pre všeobecné letectvo.
Pohľad na Toronto ,Kanada - nadosah.sk
  • Medzinárodné letisko Toronto „Pearson“ – Toronto Pearson International Airport je najväčšie a najvyťaženejšie letisko Kanady, ktoré ročne navštívi 31,8 miliónov pasažierov ročne. Letisko slúži ako hlavná základňa pre kanadskú leteckú spoločnosť Air Canada, ktorá ponúka svoje letenky do mnohých destinácií po celom svete. Okrem toho tu sídlia aj spoločnosti ako Air Canada Jazz, Air Georgian, Air Transat, Sunwing Airlines alebo WestJet. Letenky na lety do Toronta ponúka celkovo 76 leteckých spoločností. Letisko Pearson má v súčasnosti 2 funkčné termináli. Presun medzi jednotlivými terminálmi uľahčuje otvorený 6-vagónový vláčik. Terminál 1 slúži hlavne pre lety sprostredkované spoločnosťami skupiny Star Alliance. Terminál 3 je určený pre lety ostatných skupín ako One World alebo SkyTeam.
  • Mestské letisko Toronto „Billy Bishop“ – Billy Bishop Toronto City Airport je menšie letisko nachádzajúce sa na ostrovoch Toronta. Pôvodná budova terminálu bola v roku 1989 vyhlásená za národnú pamiatku Kanady. Vnútroštátne lety na toto letisko sprostredkujú len 2 letecké spoločnosti a to Air Canada a Porter Airlines, ktorá je zároveň aj majoritným vlastníkom letiska. Keďže sa letisko nachádza priamo v centre mesta, lety po 23.00 večer sú presmerované na iné okolité letiská, prevažne na Letisko Toronto „Pearson“.
  • Letisko Toronto „Buttonville“ – Toronto-Buttonville Airport sa nachádza na predmestí mesta Toronto. Letisko Buttonville je síce siedmym najvyťaženejším letiskom Kanady, avšak má vytvorené podmienky pre pristátie len menších lietadiel všeobecného letectva.

Pozrite si naše letenky z Viedne do Toronta

Pozrite si tiež

Ubytovanie v USA

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka