Letenky do Bulharska

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Letenka do

Najlacnejšie letenky do Bulharska

Pozrite si tiež

Ubytovanie v Bulharsku | Zájazdy do Bulharska |

Základné informácie

Bulharsko sa nachádza v juhovýchodnej Európe. Má významnú historickú polohu, keďže bolo dôležitým centrom obchodných ciest v minulosti. Počet obyvateľov je 7,36 milióna, z ktorých väčšina sa sústreďuje v mestách. Kultúrnym a ekonomickým centrom je hlavné mesto Sofia. Bulharsko je parlamentnou republikou a taktiež je členom Európskej únie, Rady Európy a NATO.

Kultúra v Bulharsku obsahuje hlavne slovanské a bulharské dedičstvo, v ktorom možno nájsť stopy rímskej, gréckej či osmanskej kultúry. Hospodárstvo krajiny výrazne ovplyvňuje cestovný ruch. Bulharsko navštívi ročne viac ako 8,9 milióna turistov. Turisti majú možnosť zúčastňovať sa na rôznych ekoturistických a dobrodružných zájazdoch ako aj spoznávať archeologické a historické pamiatky krajiny. Vďaka svojmu príjemnému teplému podnebiu pobrežie Čierneho mora priťahuje do Bulharska každoročne čoraz viac turistov. Prostredníctvom našej stránky si môžete rezervovať priame lety do Bulharska s odletom z Košíc alebo Bratislavy.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka