Letenky do Dílli

****

Najlacnejšie letenky do Dílli

Lety z iných krajín

Základné informácie

Delhi je označované ako národné kapitálne územie v Indii. Svojou rozlohou je najväčšou metropolou regiónu a má druhý najväčší počet obyvateľov v Indii. Podľa sčítania obyvateľov v roku 2011 je zo svojimi 16,7 miliónmi ôsma najväčšia metropola sveta. Delhi sa nachádza v severnej časti Indie.

Letisko v Delhi – Dilli

Delhi má hlavné medzinárodné letisko v kapitálovej oblasti v Indii, Indira Gandhi, ktoré sa nachádza v juhozápadnej Delhi 16 km od centra mesta New Delhi. Letisko je pomenované po bývalom ministerskom predsedovi, a je to najrušnejšie letisko v Indii. Delhi Indira Gandhi je v súčastnosti jeden z najväčších a najdôležitejších leteckých uzlov v Indii a južnej Ázii. Letisko je schopné prepraviť viac ako 46 miliónov cestujúcich a do roku 2030 plánuje tento počet navýšiť na 100 miliónov cestujúcich za rok.

Letisko slúži v súčastnosti pre zhruba 80 leteckých spoločností. Pre pravidelnú osobnú dopravu má letisko dva terminály a taktiež špecializovaný Hajj terminál a nákladný terminál. Terminál 1 pre domáce linky je rozdelený do dvoch oblastí 1D pre prílety a odlety a 1C pre domáce príchody ktorý je rozšírený o väčší uvítací a batožinový priestor. Terminál 3 je určený pre vnútroštátne a medzinárodné lety. Tento terminál je považovaný za 8.najväčší terminál na svete a 24. najväčšiu stavbu sveta. Od konca júla v roku 2010 bol terminál spustený pre letecké spoločnosti, ktoré na ňom vykonávajú svoje aktivity. Terminál Hajj sa využíva pre výročné moslimské púte hajj, aby sa zabránilo narušeniu letov ostatných cestujúcich do iných oblastí sveta. Terminál ponúka dostatočný priestor pre cestovanie na púť a ročne dokáže prepraviť 10 miliónov cestujúcich. Nákladný terminál sa nachádza asi 1 km oh hlavného terminálu 3 a svoju činnosť zameriava na všetky operácie spojené s prepravou nákladu.

Kultúrne pamiatky Delhi – Dilli

V Delhi je možné vidieť a spoznať bohatú kultúrnu históriu nielen tejto metropoly, ale celej Indie. V Delhi sa nachádza národne dedičstvo, staré mesto, v ktorom je možné vidieť niekoľko architektonických skvostov ako Jama Masjid (najväčšiu mešitu v Indii) a Red Ford, ktoré patrí spolu s Qatab Minar a Humayun Tomb k svetovému dedičstvu.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

Meno:
E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Kontrolný text z obrázka