Letenky do Dohy

Letenky z iných krajín

Základné informácie o Dohe

Doha je hlavným mestom štátu Katar a nachádza sa na území perzského zálivu. Doha je ekonomickým centrom krajiny a má najväčší počet obyvateľov. Zároveň je centrom právnych, rokovacích a vzdelávacích organizácií Kataru.

Letisko v Dohe

Medzinárodné letisko Doha sa nachádza v Katare. Je to jediné medzinárodné letisko v krajine. Letisko je sídlom Qatar Airways. Letisko pozostáva z bezcolnej zóny, šesťdesiatich check-in brán, ôsmych pásov na batožinu, reštaurácií, troch mešít, ale aj viac ako 100 parkovacích miest. Letisko Doha ako civilné letisko má jednu z najdlhších pristávacích dráh s dĺžkou 4.600 metrov. V minulosti bolo letisko využívané väčšinou na nákladné účely pre ropný a plynárenský priemysel. Na letisku sa nachádza odletový a príletový terminál, ako aj prémiový terminál spoločnosti Qatar Airways, ktorý ponúka cestujúcim nadštandardné služby.

Počet záujemcov o osobnú leteckú dopravu sa však neustále rozvíja tak ako aj počet turistov v tejto krajine. Letisko však v roku 2013 otvorí prvú fázu nového medzinárodného letiska Doha ktoré má za úlohu nahradiť pôvodné národné letisko. Nové letisko má za cieľ prepravovať ročne viac ako 12,5 milióna cestujúcich.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

Meno:
E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Kontrolný text z obrázka