Letenky do Kuala Lumpur

Najlacnejšie letenky do Kuala Lumpur

Generic placeholder image
597,00 €
Generic placeholder image
BudapešťKuala Lumpur
Generic placeholder image
482,00 €
Generic placeholder image
KošiceKuala Lumpur

Letenky z iných krajín

Základné informácie o Kuala Lumpur

Je hlavným mestom Malajzie. S 1,6 milióna populácie je najľudnatejším mestom v krajine. Miestny obyvatelia nazývajú mesto hovorovo aj KLites. V súčastnosti je mesto sídlom Parlamentu Malajzie. V hlavnom meste sa nachádza aj oficiálne sídlo kráľa Malajzie Istana Negara. Kuala Lumpur je aj hlavným centrom celkového ekonomického, politického a kultúrneho diania v Malajzii. Kuala Lumpur je definované ako spolkové územie Malajzie. Kuala Lumpur bolo v roku 2008 vďaka turistom označené za 6. najnavštevo­vanejšie mesto na svete. Turisti tu majú možnosť vidieť zaujímave kultúrne pamiatky, navštevovať obchodné centrá a zažiť ruch mesta a to za nízke finančné náklady.

Základné informácie o letisku v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur ná k dispozícií dve letiská:

Medzinárodné letisko Kuala Lumpur je hlavným medzinárodným letiskom Malajzie a jedným z hlavných letísk Juhovýchodnej Ázie. Nachádza sa asi 50 km od hlavného mesta Kuala Lumpur v okrese Sepangu, južného štátu Selangor.

V súčastnosti dokáže letisko obslúžiť 35 miliónov cestujúcich. Okrem osobnej dopravy prevádzkuje aj nákladnú a to viac ako 1,2 milióna ton ročne. Cestujúci tu môžu využívať služby hlavného terminálu, ktorý je umiestnený medzi dvoma pristávacími dráhami. Letisko sprostredkúva medzinárodné a vnútroštátne lety, spolu s nákladnou prepravou. Medzinárodné letisko Kuala Lumpur zriadilo pre svojich cestujúcich aj nízko nákladový terminál, kvôli stále rastúcim počtom cestujúcich cez nízko nákladové spoločnosti.

Druhým letiskom v Kuala Lumpur je Sultan Abdul Aziz Shah, ináč nazývané aj Subang Skypark. Letisko sa nachádza v Subang a Selangor v Malajzii a v súčastnosti sa využíva predovšetkým pre vnútroštátne turbovrtuľové lety.

Dopravu na letisko z hlavného mesta Kuala Lumpur zabezpečuje vlakový a autobusový prepravca. Na letiská sa však dostanete aj pokiaľ využijete letiskové taxislužby či limuzíny

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

Meno:
E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Kontrolný text z obrázka