Letenky do Rumunska

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Letenka do

Základné informácie

Rumunsko tvorí križovatku strednej a juhovýchodnej Európy. Leží na rieke Dunaj a je deviatou najväčšou krajinou v Európskej únii. Rumunsko má približne 19 miliónov obyvateľov. Najväčším a zároveň hlavným mestom je Bukurešť. Krajina má bohatú históriu, ktorá výrazne ovplyvňuje rozvoj cestovného ruchu. Počas posledných rokov je Rumunsko obľúbenou turistickou destináciou pre mnoho Európanov. Ročne ho navštívi 7–9 miliónov turistov.

Top atrakcie v Rumunsku

Hlavnou turistickou atrakciou pre cudzincov sú Transylvánske staroveké hrady a mestá ako Brasov, Sighisoara, Sibiu, či Targu Mures. Folklór a tradície krajiny taktiež výrazne ovplyvňujú cestovný ruch. Významné mestá kde môžu turisti vidieť tradičné a folklórne prvky sú Moldavia, v ktorom sa nachádzajú maľované kostoly, drevené kostoly na Maramures a Salaj a mesto Brasov kde sa nachádza Draculov hrad. Rumunsko má aj viacero prírodných úkazov ako jaskyne v horách Apuseni, Dunajskú tiesňavu nazývanú Železná brána a Dunajskú deltu. Rumunské pláže na pobreží Čierneho mora tvoria najviac rozvinutú oblasť cestovného ruchu v krajine. V roku 2009 viac ako 1,3 milióna turistov navštívilo rozmanité pobrežie s mnohými zátokami a plážami. Hlavným prímorským strediskom a dôležitým centrom pre cestovný ruch je Mamaia.

Pozrite si tiež

Zájazdy do Rumunska

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka