Letenky do Sao Paula

Najlacnejšie letenky do Sao Paula

Letenky z iných krajín

Základné informácie o Sao Paule

Sao Paulo je najväčším mestom v Brazílii a zároveň hlavným mestom najľudnatejšieho štátu Sao Paulo v Brazílii. Metropola mesta je významným obchodným, kultúrnym, ekonomickým a politickým centrom na medzinárodnej úrovni. Turisti tu môžu navštíviť niekoľko zaujímavých pamiatok ako Múzeum portugalského jazyka, latinskoamerický pamätník alebo Múzeum umenia Sao Paulo. Sao Paulo je etnicky rôznorodým mestom. Turisti si môžu vyberať z viac ako 62 druhov kuchýň rôznych národov vo viac ako 12 000 reštau­ráciach. Okrem významných pamiatok tu môžu turisti navštíviť mnoho parkov, ktoré sa v meste nachádzajú. Medzi najznámejšie patria Ibirapuera Park, Parque da Cantareira, Parque do Carmo a mnoho ďalších.

Základné informácie o letiskách v Sao Paule

V Sao Paulo sa nachádzajú dve hlavné letiská.

Medzinárodné letisko Sao Paulo Guarulhos-Governador André Franco Montoro je hlavným letiskom mesta. Letisko patrí medzi najrušnejšie v krajine s 16,7 milióna odbavených cestujúcich ročne. Nachádza sa 26 km od centra mesta Sao Paulo. Hlavný terminál je rozdelený na dva časti. Letisko odbavuje lety na medzinárodných a vnútroštátnych linkách. V súčastnosti prebieha modernizácia a rekonštrukcia celého letiska pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo futbale v roku 2014 a letnými olympijskými hrami ktoré sa budú konať v roku 2016 v Brazílii. Cestujúcim je k dispozícii autobusová doprava medzi mestom a letiskom ako aj taxi služby pod dohľadom letiska ktoré bezpečne prepravujú cestujúcich.

Letisko Congonhas slúži pre domáce a regionálne lety v Sao Paulo. Nachádza sa 8 km od centra mesta. Terminál letiska prešiel rekonštrukciou, ktorá mala za úlohu zväčšiť kapacitu letiska tak, aby vyhovovala súčasnému počtu cestujúcich.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

Meno:
E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Kontrolný text z obrázka