Pútnicka cesta z Portugalska do Santiago de Compostela

Pútnicka cesta z Portugalska do Santiago de Compostela v termíne 2.5. - 9.5.2022, počas ktorej prejdete peši približne 120 km. Cesta je s odletom a príletom do Viedne. Minimálny počet účastníkov je 15. Informácie a rezervácie: 0915 359 860, 051 37 000006. Email: info@nadosah.sk

Pôvodná cena: 1000 €
Ušetríte: 150 €
Zľava:
15%

Cena:
- 850 € -
Rezervovať
Kúpené: 4x
Zostáva:

Opis cesty

Cesta z Cabo Silleiro do Santiaga je poslednou etapou portugalskej cesty pozdĺž pobrežia. Táto etapa začína v 4* hoteli Talaso Atlántico. Prvá etapa tejto cesty bude dlhá 28 kilometrov a bude končiť v meste Vigo. Po ceste budeme prechádzať dedinami a mestečkami ako napríklad Baiona – Ramallosa – Nigran – Coruxo. V Baoine odporúčame prechádzku po slávnej promenáde, návštevu hradu Monterreal, ochutnávku bieleho vína Baiona a lahodných morských plodov. Z Cabo Silleiro do Santiaga sa prejdeme pozdĺž atlantického pobrežia smerom na Vigo. Na tejto trase si budeme môcť vychutnať krásu ostrovov Cíes. Dostaneme sa do mesta Redondela, kde sa portugalská cesta, ktorá vedie po pobreží, stretáva s portugalskou cestou, ktorá vedie do vnútrozemia. Navštívime aj mesto Padrón, známe a malebné mestečko s unikátne zachovalým historickým centrom a dvadsiatimi kostolmi. Veľmi známa je aj miestna kuchyňa s podrónskymi papričkami. Pokračujeme v chôdzi, až kým nedosiahneme náš konečný cieľ, Santiago de Compostela.

 • Minimálny počet účastníkov je 15.

Podrobný itinerár cesty

1. Deň: Odlet z Viedne a prílet na letisko Porto (priamy let), následný transfer približne 135 km do 4* hotela Talaso Atlántico. Tento moderný hotel s výhľadom na Atlantický oceán na pobreží má veľké terasy a centrum thalassoterapie s bazénom. Vo všetkých priestoroch je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Všetky izby sú vybavené TV, klimatizáciou a chladničkou. Väčšina izieb má výhľad na Atlantický oceán.

2. Deň: Z hotela Talaso Atlántico do Viga. Počas tejto etapy budeme pokračovať pozdĺž pobrežia, prejdeme cez Baiona, Nigrán až do Viga. Nigrán je pekné mesto s nádhernou plážou, ktoré sa oplatí navštíviť v horúcich letných mesiacoch. Taktiež si vychutnáme nádherný výhľad na záliv Vigo a ostrovy Cíes.

 • Dĺžka: 28 km
 • Prenocovanie: Vigo, Hotel Panton

3. Deň: Z Viga do Pontevedra. Deň začíname smerom na Rua Urzaiz, aby sme opustili Vigo. Prejdeme sa okolo zálivu Vigo, s výhľadom na ústie a prejdeme cez borovicové lesy, až kým sa nedostaneme do dediny Setefontes a nakoniec vstúpime do Redondela, kde sa pobrežná cesta stretáva s vnútrozemskou cestou. Po výjazde z Redondely narazíme na mestský úsek. Prejdeme cez Cesantes a naskytne sa nám panoramatický výhľad na ústie rieky Vigo a domy, ktoré zdobia úbočie. Prejdeme cez rieku VerdugoPonte Sampaio. Na tomto moste utrpela Napoleonova armáda najväčšiu porážku. Z Ponte Sampaio budeme pokračovať po spevnenej ceste, ktorá nás privedie ku kostolu Santa Maria z 13. storočia. Odtiaľ si na ceste do Pontevedry môžeme vychutnať úchvatný výhľad na záliv Vigo.

 • Dĺžka: 32 km
 • Prenocovanie: Pontevedra, Hotel Rias Bajas

4. Deň: Z Pontevedra do Caldas de Reis. Keď opustíme Pontevedru, trasa nás prevedie borovicovými, eukalyptovými a gaštanovými lesmi až do mesta Ponte Cabras, kde odporúčame navštíviť farský dom Santa María de Alba. Navštíviť môžeme aj známu sochu sv. Jakuba v Lombo da Maceira, ktorá zobrazuje svätého Jakuba opierajúceho sa o vychádzkovú palicu, ktorá označuje cestu Camino. Predtým, ako sa dostaneme do Caldas de Reis, prejdeme cez Tivo, známe svojou krásnou fontánou.

 • Dĺžka: 22 km
 • Prenocovanie: Caldas de Reis, Hotel Pousada Real

5. Deň: Z Caldas de Reis do Padrón. Po odchode z Caldas de Reis prejdeme cez rieku Umia. Mesto Caldas de Reis je vďaka svojim horúcim prameňom známe už od rímskych čias. Pokračujeme v našej trase lesom a vydáme sa do kopca do dedinky Santa Mariña. Keď sa dostaneme do tohto mesta, začneme zostup až po prekročenie rieky Fontenlo, po ktorom prídeme do mesta Padrón. Legenda hovorí, že keď bolo telo svätého Jakuba prevezené loďou do Compostely, Padrón bolo prvé miesto, kde sa telo premiestnilo na pevninu.

 • Dĺžka: 19 km
 • Prenocovanie: Padrón, Hotel Scala

6. Deň: Z Padrónu do Santiago de Compostela. Z Padrónu do Santiaga de Compostela bude naša trasa prechádzať malými mestečkami, až kým nedosiahneme historickú svätyňu Svätyňu Escravitude. Ďalej na tej istej trase uvidíme na ceste niekoľko krížov. Z Agro dos Monteiros budeme môcť vidieť veže katedrály Compostela. Keď sa blížime k Santiagu de Compostela, prejdeme popri ruinách hradu da Rocha Vella. Akonáhle sa dostaneme do Santiaga, môžeme obdivovať jeho bohatú miestnu architektúru a vychutnať si objavovanie jeho historického centra, ktoré bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO.

 • Dĺžka: 22 km
 • Prenocovanie: Santiago de Compostela, Hotel Exe Area Central

7. Deň: Vlastný program, alebo vám program môže zorganizovať sprievodca, ktorý vám bude aj v tento deň k dispozícii.

 • Prenocovanie: Santiago de Compostela, Hotel Exe Area Central
 • Poznámka: V prípade nedostupnosti izieb v uvedených hoteloch, hostia budú ubytovaní v iných hoteloch v rovnakej alebo vyššej kategórie.

8. Deň: Po raňajkách je organizovaný spoločný transfer na letisko Porto. Popoludňajší odlet do Viedne priamym letom. Ukončenie cesty.

Služby

 • Ubytovanie v hoteloch
 • Transfery z letiska do hotela a späť
 • Izby s vlastnou kúpeľňou
 • Ubytovanie s raňajkami
 • Preprava batožiny medzi zastávkami
 • Kompletný itinerár cesty
 • Slovensky hovoriaci sprievodca počas celej cesty

Mapa cesty

Informácie o letenke

 • 2.5.2022: Viedeň – Porto odlet o 14:50 – prílet o 17:10
 • 9.5.2022: Porto – Viedeň odlet o 17:45 – prílet o 21:55

Orientačná cena letenky je 180 € na osobu so všetkými poplatkami. V cene je malá príručná batožina do max rozmerov 40×20×25 cm a 10 kg odovzdanej batožiny.

Informácie o ubytovaní

 • Ubytovanie bude zabezpečené v miestnych 2* – 4* hoteloch v samostatných izbách s vlastným WC, kúpeľňou a raňajkami. Usporiadateľ si vyhradzuje právo na zmenu hotela v rovnakej alebo lepšej kategórii.

Najčastejšie otázky

 • Kedy je najlepší čas na tento pobyt? Najlepší čas vycestovať sú mesiace apríl, máj, september a október. Pobyt je ale možné zorganizovať počas celého roka, je potrebné však myslieť na vhodné oblečenie.
 • Kde je začiatočný bod tejto pútnickej cesty? Táto cesta začína v hoteli Talaso Atlántico v Cabo Silleiro.
 • Môže sa zúčastniť cesty aj jedna osoba? Áno, bude však potrebné počítať s tým, že jednoposteľová izba bude v cene dvojposteľovej iz­by.
 • Budeme mať sprievod počas cesty? Áno, počas cesty vás bude sprevádzať slovensky hovoriaci delegát, ktorý má bohaté skúsenosti s pútnickými miestami.
 • Koľko kilometrov denne absolvujeme? Najdlhšia trasa meria až 32 km, preto odporúčame, aby pútnici boli oboznámení a pripravení zvládnuť takúto vzdialenosť.
 • Je potrebná fyzická príprava pred cestou? Všeobecne sa odporúča začať s prípravou na cestu približne 3 mesiace pred cestou. Ľuďom so sedavým zamestnaním sa odporúča začať s krátkymi 20 – 30 minútovými prechádzkami 2 – 3 krát týždenne. Postupne je potrebné predlžovať vychádzky, až kým neprejdete 4 – 5 kilometrov za každú hodinu. Ľudia, ktorí sa venujú pohybu pravidelne, zvládnu cestu bez problémov, môžu sa však začať pripravovať na cestu dlhšími vychádzkami pár týždňov pred začiatkom.
 • Aké oblečenie a vybavenie je potrebné mať so sebou? Odporúčame vziať si so sebou nasledovné veci: ľahké a rýchloschnúce oblečenie, nepremokavú bundu a nohavice, klobúk proti slnku, slnečné okuliare, opaľovací krém, pár topánok vhodných na turistiku, trekingové palice, pár topánok na odpočinok, bundu, ktorá nezaberie veľa miesta a fľašu na vodu. Tieto položky sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, v ktorom ste na trase.
 • Nezabudnite, že sme pre vás zabezpečili aj službu prepravy batožiny medzi jednotlivými etapami, takže váš batoh prenesieme z jedného ubytovania do druhého, aby ste sa starali len o chôdzu (maximálne 1 kus do 10 kg na osobu). Z tohto dôvodu vám odporúčame pripraviť si druhý batoh, oveľa menší, v ktorom si budete nosiť veci počas túry, ako napr. vodu, opaľovací krém, čiapku, slnečné okuliare, doklady, jedlo a peniaze.
 • Ako funguje preprava batožiny? Každý deň ráno do 08:00 hod. je potrebné doniesť svoju označenú batožinu na recepciu, odkiaľ bude vyzdvihnutá a prenesená do ďalšieho ubytovania.
 • Odporúčate si uzatvoriť cestovné poistenie? Áno, cestovné poistenie je veľmi odporúčané.
 • Odporúčame komplexné cestovné poistenie vrátane storna pobytu zo zdravotných dôvodov. Poistenie je možné si objednať v našej CK.