Púť z Portugalska do Santiago de Compostela

  • Pripravili sme pre vás krásnu pešiu púť z Portugalska do Santiago de Compostela. Táto približne 125 km púť sa uskutoční v termíne 02.05.2022 – 09.05.2022. Do Porta sa dopravíme priamym letom z Viedne. Spiatočný let bude rovnako priamy let z Porta do Viedne. Púť bude trvať 8 dní/7 nocí a počas celého pobytu nám bude k dispozícii aj slovenský sprievodca, ktorý má s takýmito púťami bohaté skúsenosti. Chôdzou strávime 5 dní a v Santiago de Compostela nás čaká oddychový deň.

Po prílete do Porta sa spoločným transferom presunieme do približne 135 kilometrov vzdialeného hotela na pobreží Atlantického oceána, kde prenocujeme a naberieme sily na ďalší deň, kedy nás čaká prvá etapa chôdze. V prvý deň chôdze bude pred nami 28 kilometrov. Trasa povedie pozdĺž pobrežia cez mestečká Baiona či Nigrán až do Viga, kde prenocujeme. Cestou si budeme môcť vychutnať nádhernú pláž v Nigráne či výhľady na záliv Vigo a ostrovy Cíes.

Druhý deň chôdze pôjdeme z Viga do 32 kilometrov vzdialeného Pontevedra. Trasa našej chôdze povedie okolo zálivu Vigo a cez krásne borovicové lesy až do Redonely. Tu sa stretávajú dve trasy púte, pobrežná cesta a vnútrozemská cesta. Cestou prejdeme aj po slávnom moste v Ponte Sampaio, ktorý vedie ponad rieku Verdugo. Práve na tomto moste utrpela Napoleonova armáda v roku 1809 jednu z najväčších porážok. Posledný úsek cesty v tento deň nás dovedie okolo kostola Santa Maria z 13. storočia až do Pontevedry, kde strávime noc.

V tretí deň chôdze prejdeme 22 kilometrov, pričom časť cesty nás povedie cez gaštanové, eukalyptové či borovicové lesy. Cestou cez Ponte Cabras pôjdeme okolo farského domu Santa María de Alba, kde určite stojí za to ho navštíviť, v Lomo da Maceira prejdeme okolo slávnej sochy Sv. Jakuba a kým dorazíme do nášho cieľa v tento deň, budeme mať možnosť obzrieť si krásnu fontánu v meste Tivo. Cieľom nášho tretieho dňa je mesto Caldas de Reis.

V predposledný deň chôdze nás bude čakať 19 kilometrov z Caldas de Reis do mesta Padrón. Cestou navštívime dedinku Santa Mariña, prejdeme ponad rieku Fontenlo. Mesto Padrón, kam v tento deň budeme smerovať je známe svojou legendou, ktorá hovorí, že keď bolo telo Sv. Jakuba prevezené loďou do Compostely, Padrón bolo prvé miesto, kde sa telo dostalo z lode na pevninu.

Posledný peší úsek cesty zakončíme 22 kilometrovou púťoudo Santiago de Compostela. Z Padrónu cesta vedie cez malé mestečká, ako napríklad Escravitude, kde je postavený slávny Kostol Panny Márie otrokárskej, inak známy aj ako Svätyňa Escravitude. Cestou do Santiaga prejdeme aj okolo ruín hradu Rocha Vella. V tento deň dorazíme k cieľu našej cesty, ku katedrále v Santiago de Compostela. V Santiagu prenocujeme a v ďalší deň si každý z nás môže urobiť vlastný program a objavovať napríklad historické centrum mesta, ktoré je svetovým dedičstvom UNESCO. AJ v tento deň bude k dispozícii delegát, ktorý vám program môže naplánovať.

V posledný deň púte sa po raňajkách v hoteli presunieme spoločným transferom na letisko v Porte k odletu naspäť do Viedne, kde sa naša spoločná púť končí.

Podrobný itinerár cesty – kliknite pre všetky detaily

Púť Santiago
Pobrežie v Španielsku Nadosah.sk
Pohľad na cestu do Santiaga Nadosah.sk
Prvá fotka
Púť do Santiaga
Pútnici do Santiaga Nadosah.sk
Pútnicka cesta do Santiaga
Pútnik na ceste do Santiaga de Compostela Nadosah.sk
Pútnik na ceste do Santiaga Nadosah.sk
Santiago de Compostela Nadosah.sk
Smer cesty do Santiaga nadosah.sk
Smer cesty do Santiago Nadosah.sk
Suveníry zo Santiaga Nadosah.sk
Výhľad na ceste do Santiaga
Výlet do Santiago de Compostela Nadosah.sk
sv. Jakubska cesta do Santiaga

Mapa cesty