Amsterdam – Benátky Severu

  • Amsterdam je hlavným mestom Holandska. Už od samotných počiatkov mesta v 13. storočí ako malej rybárskej dedinky, až po súčasnosť, kedy je dôležitým centrom kultúry, turizmu a finančníctva, Amsterdam bol vždy miestom obchodovania a kultúry. Vďaka svojim čarovným kanálom, ktoré vedú skrz mesto, impozantnej architektúre a viac než 1500 mostom, je Amsterdam známy aj ako „Benátky severu“.
Amsterdam_kanál
  • Amsterdame prevláda oceánske podnebie, ktoré je príznačné pre krajiny západnej a severnej Európy. Podnebie ovplyvňuje teplý morský prúd v Atlantickom oceáne. Ten spôsobuje, že zimy sú relatívne teplé, ale naopak letá veľmi teplé nie sú. Teploty v zime sa pohybujú prevažne nad 0 °C; mrzne iba zriedkavo. Najchladnejším mesiacom roka je február, kedy najnižšia priemerná teplota dosahuje len 0,2 °C. Letá sú teplé, ale zriedkakedy horúce. Najteplejším mesiacom roka je august s najvyššou priemernou teplotou 21,8 °C.
Amsterdam_bicykle
  • Amsterdam má jeden z najrozsiahlejších historických centier v Európe, s vyše 7000 zapísanými historickými budovami. Najstaršími uličkami sú Warmoesstraat a Zeedijk, kde sa zachovalo aj niekoľko pôvodných stredovekých drevených stavieb. Ďalšie pôvodné stavby sa nachádzajú aj na nádvorí Begij­nhof. Budova Houten Huis, pod číslom 34 Begijnhof, je najstaršia budova v Amsterdame.
Panteón
  • Amsterdamské kanály nepochybne patria k najväčším atrakciám mesta. Celková dĺžka kanálov presahuje 100 km. Pozdĺž kanálov sa nachádza vyše 1550 pamätihodností a významných budov. Skvelým miestom na výhľad je Magere Brug. Okrem prechádzky pozdĺž kanálov si môžete vychutnať aj hodinovú plavbu, ktorú môžete skombinovať aj s večerou na lodi alebo mnohým iným.
Amsterdam_večer
  • K známym múzeám v meste patria Rijksmuseum – múzeum s obrovskou zbierkou malieb z holandského Zlatého veku, Múzeum Van Gogh – múzeum sa najväčšou zbierkou Van Goghových malieb a Dom Anny Frankovej – venovaný židovskému dievčatku, ktoré si počas skrývania pred nacistami písala denník.
Amsterdam_múzeum
  • Milovníkov piva určite osloví Heineken Experience, ktorý ponúka exkurziu v starom závode, kde sa vyrábalo pivo, ochutnávku, rôzne zaujímavosti o výrobe a mnoho iného.
  • Ak chcete počas pobytu v Amsterdame z toho vyťažiť čo najviac, oplatí sa mať City Card, ktorá sa dá zakúpiť s platnosťou od 1 dňa až po celý týždeň. Vďaka karte získate bezplatný vstup do vyše 70 múzeí a atrakcii v Amsterdame, bezplatnú hromadnú dopravu a plavbu po kanáloch.
Amsterdam_ulica
  • Okrem samotného mesta sa oplatí vidieť aj jeho okolie. Zaujmú hlavne veterné mlyny Molen van Slote, De Gooyer a Festival Tulipánov, ktorý sa koná každoročne od konca marca do začiatku mája. Vrámci festivalu tulipánov určite nevynechajte návštevu záhrad Keukenhof, ktorý sa s rozlohou vyše 32 ha a viac než 7 miliónmi kvetov pýši titulom „Záhrada Európy“ a najväčší kvetinový park v Európe.
Veterný_mlyn

Pozrite si našu ponuku priamych letov do Amsterdamu za akciové ceny

Generic placeholder image
od 69 €
Generic placeholder image
ViedeňAmsterdam
Generic placeholder image
od 70 €
Generic placeholder image
BudapešťAmster­dam